sallamaktan kollarım yana düştü:))beni bu dertten kurtaracak fikri olan var mı?

nurcan_eymen_efe soruyor: 7

merhaba arkadaşlar,

bizim eymen efendiyi doğduğundan beri sallıyoruz.uyumadan önce sallamak neysede uykudada istiyor bazen devamlı sallıyorum bazen arada sallıyorum.eğer sallamazsam uyanıyor.bu yüzden uyurken devamlı başındayım.başında olmak neysede uyurken devamlı sallamaya gücüm kalmadı artık.eskiden ana kucağında uyutuyordum kolay oluyordu sallamak.şimdi park beşik almıştım(almaz olaydım) ona geçtik oda tam sallanmıyor aldığımız yerde değiştirmiyor.beşiği sallmaktan kollarım yana düştü artık.ya başka beşik alıcam yada sallamamaya alıştıracam ama onuda nasıl yapıcam bilemiyorum.sallamadığım zaman uyanıyor.Bu hep byle mi gidecek?

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


tugbatugba

Merhaba benim kızım şu an 4.5 aylık.Bende ya ayağımda ya da beşikte sallıyordum.Sonra ayağımda sallayıp geceleyin  ışıkları tamamen kapattım.Gece gündüz kavramını öğreteyim derken bir baktım ki kızım emziği ağzında  kendi başına uyumaya başlamış.Fazla uğraşmadım.Hafif bir müzik eşliğinde uyutmayı deneyebilirsin.Ben faydasını gördüm.


leylalperzeynep

kesinlikle müziğin çok faydası oluyor.bende kızımı ayağımda sallıyorum.uyuyunca beşiğine koyup hafif mir müzik açıyorum.bu şekilde dalmaları da uyku süreleri de iyi oluyor.denemeni tavsiye ederim.


tugbat

Benim sorunumu aynen anlatmışssınız:)
Bizimki de kolik bir bebek ve hala devam ediyor. Ben de başta asla sallamam dedim ama mecburen salladım. Özellikle Harvey Karp'in önerilerini okuduktan sonra. Belli bir ritimde sallanınca hakikaten sakinleşiyordu ama alıştı. Aynen dediğiniz gibi gündüz uykusu acayip hafif ve mutlaka birinin başında bekleyip sallaması gerekiyor. Durursanız çığlığı basıyor.
Çözüm olarak birçok şey denedim. Banyo, çaylar, emzik (zaten aldıramıyorum)..
Tracey Hogg'a başladım. Ama gaz sancısı çok olduğundan öyle şşt patt yöntemi yaramıyor. Zaten yatır kaldırın 3.4.seferinde morarıncaya kadar ağlıyor. Hala kitabını okuyorum kaçırdığım birşey mi var diye göreceğim.
Çözümü bulana ben de minnettar olacağım:)
Ha bu arada alışsın diye cloud-b yağmur sesimiz, ninnilerimiz de var. Emin olun tek başına yaramıyor:) Müzik açıkken bile yatağına koysam bir süre sakin kalıyor sonra çığlık çığlığa bağırıyor. Yarayan vardır belki bebeğine göre de değişir. Genellemem hatalı olur.


lopikcim

başka bir sitede bebeğini saatlerde sallayıp uykuya dalmasını bekleyen ve artık pes etmiş bir annenin tecrübesini paylaşayım sizlerle 'BLİSS HAMMOCK' aldığının ertesi günü uykuya dalması 10 dk sürmüş, ve deliksiz 7 saat uyumuş bebeği..çok memnunmuş anlayacağınız, bilgilerinize...


Nicomedia

BLİSS HAMMOCK ?


versus

ben bu sorunun çözümü olduğuna inanmıyorum. dr. sabiha paktuna keskin, 0-3 yaş arası çocuk ne şekilde isterse o şekilde uyutmalısınız, bu tartışılmaz der. ben de ona güveniyorum:) biz küçücük evimize çingene salıncağı kurduk ha babam sallıyoruz. yeter ki uyusun, huzurlu olsun ben sallayayım ne yapayım. ayakta sallanmayı da reddediyor bizimki, misafirliğe felan gidemiyorum o derece yani. ama yapacak bir şey yok.

bir de her dakika huyları değişiyor, başlarda emzikle uyuyordu, sonra parmağıyla uyudu, hatta bir ara ayakta sallanarak uyurdu. şimdi ise salıncakta sallanarak ya da emerek uyuyor.
salıncağın faydası, 40 dk gibi uyanma belirtileri gösterdiği zaman hemen sallamaya başlıyorum, 1 saati bulsun uykusu diye, bazen işe yaramıyor tabi. ama en azından kucağımda taşımıyorum, omzumda gezdirmiyorum, zaten bizimki yeterince ağır, salıncağı sallamak gene daha kolay.


versus


Cevaplamak için Üye ol