Yürüteç...

nilufer_daphne soruyor: 6

Merhaba arkadaşlar.6 aylık cici kızım için yürüteç kullanmalı mıyım?zararlı olduğuna dair çok şey okudum ama anne tecrübeleri nasıl?bebeğe cesaretlendiriyormuş,yürüme konusunda özgüvenini arttırıyormuş.ne düşünüyorsunuz?sevgiler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


babu

Bu konuda sorulmus cok soru var (sag ust kosede yurutec diye yazark aratirsaniz karsiniza cikar) hatta bugun son yanitlanan sorulara bakarsaniz ayni sekilde yurutec baslikli bir soru daha oldugunu ve orada da bu konunun konusuldugunu goreceksiniz. Orada pylasilanlar sizin icin de anlamli olacaktir. 


bilmiyorm38

bende sizin gibi kararsız kaldım araştırdm dr a sordm.sonra baktım çocuğumun sağlığ daha önemli deyip hiç  kullanmadm.kızım ilk yürümeye başladığında çok güzel yürüdü.sağlam basıyodu.çok denge sorunumuz olmadı.ben yürüteç kullanmama bağlıyorm.

 


neretva

Zararlı, düşmelere ve kafa yaralanmalarına neden olduğu için Amerikan Pediyatri Derneği önermiyor. Nurturia anneler birliği de genelde karşı :) Ayrıca yürümek her sağlıklı çocuğun genetiğine kodlanmış birşey, illaki yürüyecek ama genlerine ne zaman kodlanmışsa o zaman. Yani cesaretlendirmeye ihtiyaç yok. Bizimki temkinli çıktı 1 yaşında sıraladı, 14 aylıkken yürüdü. Kimi bebeğin gözü karadır 10 aylık yürür. Annesine sorsanız hiçbir şey yapmadım der. Biliyorum sabırsızlanıyorsunuz ama bu günlerin tadını çıkarın gerçekten, ilk yürüme dönemi evi zararsız hale getirene kadar çok zor. Çok düşüyorlar, poponuz koltuk görmüyor uzun süre. Şimdi oturtun mutfakta, salonda bol bol sizi izlesin.


mohter_of_sons

oğlum 5 aylıkken 10dk nefes almak için drla bukonuyu konuşmuştuk.

yürümek için gereken kasları değil alakasız kasları çalıştırdığını, yürüme yolunda çocuğa bişey katmayacağını anlattı atın yere yuvarlansın dedi çoookk daha faydalı demişti yürüteçten.

yanısıra; hiç nefes alamıyorum diyosanız, herdefada max.10dk günde max3 kez koymak şartıyla demişti.

tabi ben içimden duruyorda ben bırakmıyorum sanki diyordum o sıra :))

sonuç; asla tanışmadı yürüteçle şuan fıldır fıldır etrafımda yürüyor :))

genetiğe göre çocuk anne yada babanın yürüdüğü ayda yürür diyebilirmişiz.

+ (eltimin oğlu 10 aylıkken 5aylık bir bebek gibi sabit oturamazdı bile çevresine yastıklar koyardık, kendini yürüteçte sanır atardı birden ne yana olursa...buda haddinden fazla yürüteçte kalmış çocuk örneği olsun.)

sevgiler.


nilufer_daphne

öncelikle hepinize çok teşekkürler.çok sağolun.kararsızdım kullanıp kullanmama konusunda.ama yorumlarınız sayesinde kullanmamaya karar verdim.ayrıca bugünlerin keyfini doya doya çıkarmayıda:)))ufaklık yürüyünceye kadar.en azından)))şimdi rahat rahat oturuyorum,keyif yapıyorum)))nete giriyorum,kahve yapıp içiyorum:))sonra oturamayacağım demek.ben hala durumun farkında değilmişim meğer.hepinize,bebişlerinize sevgiler,iyi geceler...


minikprensim

Benim ki gibi 2 saniye bile annesini görmese kıyamet koparan cocuğunuz varsa mecburi kullanıyorsunuz.. Ben tuvalete giderken kullanmak icin aldım açıkcası sınır kat sayım tavan yapmıştı .. İkimizde memnun kaldık :) günlük kullanım yarım saati gecmezdi.. Herhangi bir sakıncasını da görmedim ..Cevaplamak için Üye ol