Memeyi ısırmak ya da dişlemek

NooB soruyor: 5

Merhabalar. Oğlumun 2 üst ve 2 alt dişi çıktığında beri giderek daha sert bir şekilde emzirme esnasında ısırmaya başladı. Çok canımı yakıyor haliyle. Hayır, yapma, acıyor gibi lafları dedim, emzirmeyi bıraktım o an için, küçümen ise genelde bu tepkilerime gülümsüyor. 

Bir çözümü var mı bu durumun acaba? Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


acengeloglu

Şu anda ben de bu konudan muzdarip olan bir anneyim. Oğlumun üst çeneden ve alt çeneden ardarda dişleri çıkmaya devam ediyor ve farkında olmadan emerken ön dişlerini memeye geçiriyor ve tabiî benim çok canım yanıyor, daha doğrusu yanıyordu. Meme ucu kremi kullandım ama geçmedi. Çünkü her emmesinde memedeki ısırığına gene aynı şekilde bastırıp yarayı tazeledi. Gerçekten 2 yaşına kadar emzirmekte diretmesem memeden kestirebilecek bir acı. Ama o masumun bir suçu yok ki onu memeden kesmekle cezalandırayım diye düşündüm ve benim için çözüm olan bir yolu denedim, paylaşmak istedim burada.

Isırık olan yere göre şeffaf yara bantını kesip yerleştirdim. Bunu ilk denemede gece karanlıkta uykuya dalmak üzere iken yaptım. Değişikliği farketmedi ve rahat rahat emzirdim. Gündüz olunca bu defa bantı şeffaf olmasına rağmen farketti ve çok acıkmış ve emmek istemesine rağmen emmek istemedi. Oğlum bu cici, oyuncağın emiyor bak, nım nım nım vs. gibi oyunlarla 10-15 dakika ikna etmekle uğraştım, diğer memeyi tercih etmek istedi ama ben direttim ve sonunda güzel güzel emdi oğluşum. Bu şekilde 1 gün devam edince yara epey kurudu ve hafifledi zaten.

Bundan evvel bir de silikon göğüs ucunu deneyebilirim dedim ama oğlum eline değen o plastikten korktu, asla memeye bile yaklaşmadı ve can havliyle ağladığı için o denemem hüsran oldu.

Belki bu konuda acısı olanlara bir öneri olabilir.
Sağlıklı günler...


harik

benim minigiminde ust disleri cikiyor. Son birkac gundur fena isiriyor beni,bugun en sonunda ciglik attim 2 kez ikisinde de agladi yavrum. Ama canim cok yandi,disligimi saniyor ne. Nasil gececek bu durum.Boyle olunca emmiyor ve sutte akip gidiyor.Bir cozumu var mi?


nilinmasali

harik,1-2 kez istemsiz olarak bende çığlık attım,sonuncusunda o gün her emzirmek istediğimde ağlayarak kactı:(,çok can acıtan bir durum ama mümkün olduğunca bağırma,memeyi aniden çekme gibi tepkiler vermeyin derim,ısırdıgında memeyi ağzından yavasca cekip gözlerine baka baka ısırmıyoruz diye tekrar tekrar söylüyordum,ani tepkilerinizi eğlenceli birşey olarakta algılayıp tekrar etmek isteyebiliyorlar o yüzden gülerek yada kızarak değil son derece nötr bir tavırla yaklasmak önemli bence..


SelmaOnurEmre

Valla cok aciyor biliyorum ama ayni seyi oglum 1 yasindayken isirdiginda ben yaptim ciglik attim ve kizdim. Tam 3 gun hic meme emmedi, gece derin uykuda bile almadi. Vicdan azabundan kahrolmustum ki deneye deneye yeniden basladi ve 2 yasina kadar emdi. Ustelik de bu olay olunca bircok kisiden bebeginin memeyi bu sekilde biraktigini duydum Siz siz olun asiri tepki vermeyin Konuyu acan arkadadin da sonradan yazdigi gibi "bu da gecer" :))


ebtuna

Bizde de 8 ay itibarı ile dişler çıkmaya başladığından beri spontan bir ısırma ve spontan bir irkilme durumu var. Sert tepki değil de, "hayır" diyorum ama gülen bir surat size bakıyor o sırada, gene de canım yok candığı için "hayır, ısırılmaz" deyip memeden ayırıyorum. Genelde memede süt bittiğinde olduğunu keşfettim ve süt emmesi bitince çekiyorum şuanda. Gelecek gğnlerde ısırmaya devam etmez umarım, yoksa işimiz çok zor çünkü şuanda silikon süzgeç vs herşeyi dişliyorlar doğal olarak. Onun da bir uzuv olduğunun farkında değil haliyle:))
Cevaplamak için Üye ol