kıyafet etiketi

ekahraman soruyor: 10

Bebek giysilerinin üzerindeki (boyunda, yanda v.s) etiketleri çıkarmak istiyorum. Etiketler kesildiğinde bazen kalan kısım batıp kaşındırabiliyor (kendimden biliyorum), bebeğin kıyafetlerindeki etiketleri çıkarmanın pratik bir yolunu biliyor musunuz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Burcu

kıyafeti kesmeden etiketi dibine kadar kesmeyi becerebilmek :)) ben böyle yapıyorum..başka bir yöntemi olan varsa acaba giysiyi de kestimmi derdinden kurtarsın bizi :))


leylak

evet daha sabah neyseki kilottu daha ilk giymede kestim kazayla.Dikkatli olmak gerek


perihan

O etiketlere, hele ki yabancı markalarsa ne paralar dökülüyor, adamlar hemen çıkacak şekilde diktirtmiyor. Yurtdışından geliyor etiketler, ürünü burada fason dikip o etiketleri takıp öyle yolluyoruz. Kendi kıyafetlerimde manikür makasını kullanıyorum, en dibinden kesiyorum.


Ulku

o zaman etkitekli bisey almayalim ya, protesto edelim. yumusak etiketler oluyor, rahatsiz etmeyecek, bir de onu enseye koymuyorlar, ya da hic etiketlemeyip baski yapanlar var (kanzin atletleri oyledir mesela), onlari alalim.


zeynepanne

en dipten kessem de pek çok kereler kıyafeti de kestim her iki kızımda da. bazı markalar yapıştırma etiket koyuyor, ne güzel çıkarıp atıveriyosun.perihan

Bir tane de değil ki bunlar, yok beden etiketi, yok yıkama talimatı... Evet pamukelma, enseye değil de kıyafetin iç sol yanına dikilenler o kadar zarar vermiyor. Yalnız baskı maliyeti etiketten daha yüksek, o yüzden tercih edilmiyor olabilir.


oyabes

Marks&spencer urunlerinin etiketleri ensede degil yanda. icten nasilsa body giydirecegim icin ben etiketi yanda olan tulumlarin etiketlerini kesmedim.


Ulku

ben de sonradan satarim belki diye kesmeyecegim turden etiketli aliyorum :)
bende acaip sekilde bi 2.el alma ve satma hevesi var.
bu arada perihan cok profesyonelce bilgiler veriyosun :)Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben bir kere etiket kesmeye kalktım onda da güzelim kıyafeti kesmişim! Sonra da hiç etiket kesmedim. Mothercare'in etiketleri kumaş gibi oluyor mesela, bir de hep belde oluyor, ensede olmuyor, beldeki de bez hizasına geliyor.

Ayrıca etiketi kesince bedenini bilemem diye de (2.çocukta kullanmak için vs.) hiç kesmiyorum.


yasemin_ekin

ben de hiç kesmeyenlerdenim. Kızımda da bir tahriş, kaşıntı görmedim. 

(Aysegul'un beden hatırlatması iyi oldu :))Cevaplamak için Üye ol