çocuk psikiyatrisi

Kuzey soruyor: 4

Eveeeettt...Şu meşhur 2 yaş sendromuna biz de dahil olduk sonunda. Çok zor ve sıkıntılı anlar yaşamaya başladık. Kuzey'in en favori sendrom belirtisi arabalarını duvarlara, yere ve televizyona fırlatmak. Hatta bunu yapmak için herhangi bir bahaneye ihtiyacı olmadığı anlar bile oluyor. Bir de, benim bir oturuşta 1 levrek bitiren oğlum artık 2 lokmayı bile zor yer oldu. Neyse bu tür davranışlar karşısında insanın sakminlğini koruması zor olabiliyor. Bu yüzden acilen bir pedagog yardımına ihtiyacım var. Aslında gittiğim bir bayan var ama bi siteye dahil olduktan sonra sizlerin de görüşlerini almak istedim. Çocuk gelişimiyle ilgili önerebileceğiniz, çok çok memnun kaldığınız birileri vardır belki. Yardımcı olursanız sevinirim.   

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Damla

Cumartesi Nurturia üyeleri için Psikoloji İstanbul'un düzenlediği bir seminere katıldık. Ben dinlediklerimde yaklaşımlarından çok memnun kaldım. Çocuk disiplini ile ilgili konulara değinildi.

Seminerlere devam edecekler, bu gruptan takip edebilirsin:

http://www.nurturia.com.tr/groups/447c3f20-a404-4f3c-95af-9d0600f9a207/1/psikoloji-istanbul-cocuk-ve-ergen-bolumu

İstersen kendilerine grup aracılığı ile sorularını iletebilirsin.


Kuzey

Çok teşekkür ederim. 13 Şubat'ı kaçırdım, ancak bundan sonrakilere mutlaka katılacağım.


senayc

Kuzey,
yiğit şimdi 28 aylık. o da arabalarını duvara fırlatıyordu. Okulun psikoloğunun önerisi de '' sen bu oyuncağını atıyorsun. Galiba bu oyuncakla oynamak istemiyorsun. Ben bunu kaldırıyorum.'' cidden oyuncakları da attığı an ulaşamayacğı bir dolaba kaldırdık. Faydası oluyor,deneyebilirsin.
İştahsızlığı da geçici olabilir.


Kuzey

senayc

Cok tesekkur ederım. mutlaka deneyecegım.Cevaplamak için Üye ol