tavsiye, ana kucağına sığmıyoruz :)

kevser_cinar soruyor: 10

ilk önceleri almayı pek düşünmediğim ana kucağında oğlum 3 aydır keyifle zaman geçirdi. yeri geldi uyudu, yeri geldi oturdu. ama artık malesef ki ana kucağına sığamaz oldu. ben de oturma odasına oğlum için bir şey almak istiyorum. bizimle rahatça oturabileceği ve yeri geldiğinde de uyuyabileceği. ama ne alacağıma karar verebilmiş değilim. kendi odasında kocaman bir beşiği, yatak odamızda kraft dondy beşiği ve bir de mamaroo su var. bunların dışında bana tavsiye edebileceğiniz şeyler var mı? bekliyorum... 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Sanemm

Artık bebeğiniz büyüyor, sizin kanepelerinizde oturmaya, oyun oynarken uykusu geldiğinde yere koyduğunuz bir minderde kıvrılıp uyuyabilecek artık. Mama sandalyesi dışında sizin mobilyalarınızı kullanabilir artık.

Zaten emeklemeye başladığında oturmak istemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle o dönemde yatağında yatırmak en uygunu zira siz yatıracaksınız o oturacak ya da kalkacak.

Gündüz uykusu için şimdiden odasına geçmeniz de daha iyi olur zira hareketlenip oyunlar oynayınca uykuya oyun oynadığı ortamda geçiremiyeceksiniz. Uyaranın çok olmaması için karyolasını şimdiden gündüz uykusuyla bağdaştırmasını sağlayın ki gündüzleri oyun-uyku ayırımını yapabilsin...


kevser_cinar

cevaplar için çok teşekkür ediyorum. evet haklısınız uyku için kendi yatağına şimdiden alıştırmam daha iyi olur. aslında bazen yatağında da uyuyor ama alışkanlık haline getirmem çok daha iyi olacaktır. böylece gece uykuları için de kendi yatağında uyuması daha kolay olabilir. 


asyaperi

ben kızım için 6 aylıkken yere kucuk bir yer yatagı hazırladım bır koseye tek kısılık olanadan koltugun tam onune busekılde yastıklarla destekleyerek hem oturmasını saglayabılırsınız hemde yerde olduğu ıcın rahat rahat yuvarlanıp hareket edebılır artık hareketlenmeye baslıcagı ıcın daha guvenlı dusme tehlıkesıde yok bu sayede daha cabuk emekleme calısmalrınada baslıyor tavsıye ederım


ema

Ana kucağında  çocuk 2 saatten fazla kalırsa zararlı diye biliyorum.Orda uyuması sakıncalı


kevser_cinar

asyaperi; güzel fikirmiş, bunu mutlaka denemeliyim :) 

ema; bebeğimin değil iki saat yarım saat bile aynı yerde durma ya da uyuma potansiyeli yok malesef :) fistikcik

Bu aydan sonra yere bir battaniye sererek yerde oyalanması için bırakmaya başlayabilirsiniz. Henüz oturamayan bebekler yatay pozisyondan pek hoşlanmaz, çabuk sıkılırlar. Siz de tıpkı ana kucağındaymış gibi yastıklarla hafif bir yükselti oluşturarak yere bırakabilirsiniz. Kısa süre sonra oturmayı öğrenir ve yerde zaman geçirmeye başlar.


eloskovecanuk

evet yere kalın ve oldukça geniş bir oyun alanı çok güzel oluyor. Biz battaniye ve yorganla hazırladık...önceleri yatarak oynar daha sonra destekleyerek oturmaya başlar. Bizim tontonda oynarken uyuyakalırdı, bu şekilde kendi kendine uyumayı da öğrendi..


_serap_

sanem neden mama sandalyesi olmaz dedin?6.ayın içinde benimki destekle oturabiliyor,mama sandalyesine destekle otursa ne zararı olur?Sanemm

srpck devrik bir cümle oldu sanırım :)

''Mama sandalyesi dışında sizin mobilyalarınızı kullanabilir artık'' cümleden kastım, 5 aylık bebeğe özel kullanılacak mobilya mama sandalyesi olabilirdi (ana kuçağı benzeri bir ürüne gerek yok).

 


_serap_

ben de yanliş anlamış olabilirim:)


Cevaplamak için Üye ol