Biberon Meme Karmaşası

meyelself soruyor: 3

Merhaba, Kızım şuan 2,5 aylık ve ben üc hafta sonra işe başlayacağım için, şimdiden günde bir öğününü biberondan vermeye başladım. Biberonu alırken çok huzursuzlanıyor ama işin kötü yanı biberondan sonra bir sonraki öğünde memeyi vermeye çalıştığımda ağlayıp, bacaklarını çırpıp duruyor ve red ediyor. Öyle ki dün saat 10:00'dan 17:00 ye kadar birşey yemedi. Benzer şeyler yaşayan ve  çözüm bulan var mı? 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yasemin_ekin

İşe başlamadan 1 hafta once biberona alıştırmaya karar vermiştim. İki sebep vardı, biri bakıcım anca o zaman işe başlayabilecekti, diğeri ise nasıl olsa alışır, acele etmeyeyim dedim.

Biberon alıştırma süresinde, ben asla biberonla anne sütü vermedim. Bakıcısı, babası, halası, vs.. verdi ama ben asla ve asla vermedim ve hatta biberon verilirken aynı odada bile bulunmadım. Bunu yapmaktaki amacım biberon-meme karmaşasını engellemek ve kızıma şu mesajı vermekti: "Ben anneyim, benden süt içmek istiyorsan emmelisin. Bende biberon yok. Biberon bakıcıında, babanda, vs. vs." Bizde çok şükür işe yaradı.

İlk denemede kızım biberonu kabul etmedi. Biz de farklı biberon ucları denedik, en son Nuk damaklı kaucuk biberon emziğini sevdi. Süt icin olan en küçük delikliği aldık. (Üzerinde milk yazıyordu yanılmıyorsam)

Biberona alıştırmaya çalışırken baktık uyanıkken almıyor, uykudayken verdik. 1 gün sonra henüz yeni uyanmışken ama daha ayılmamışken, sonrasında da uyanıkken.

Biberondan sonra beni emmek istememe gibi bir durumla karşılaşmadık biz. Aklıma gelen sebep, biberonu sizin vermis olmanız. Hani size sunu diyor olabilir: "Annecim, bir önceki öğünde senden daha kolay süt içmiştim. Yine onu versene, ben bunu istemiyorum." Bence eğer imkanınız varsa, siz biberonla beslemeyin, başkası beslesin.

Güle güle büyütün bebeğinizi...


aperpil

İğnesi cıkarılmıs enjektörle beslemenizi öneririm hastanede biberona alısmasın diye böyle yapıyorlar,

Biberna baslamayı 2 ay daha erteleyebilrisiniz deişebilir durum benim bir ay önce biberon alınca cok agladı meem almamak için simdi alıyor gibi 


aperpil

ayrıc1 10 ile 17 arası 7 saat ac kalmak cok kötü bir durum su kaybı yasar bebeginiz enjektörü kesinlikle öneririm böyle bir durumdaCevaplamak için Üye ol