göğsüm yumuşadığında bebeğim emmek istemiyor neden?:(

kaprekar soruyor: 5

merhaba güzel anneler yaklaşık 45 günlük bir bebeğim var ama memeyi 10 dakika emdikten sonra yumuşayınca keinlikle emmiyor bunun nedeni nedir çok merak ediyorum.bebeğimi emzirmeyi çok seviyorum ama böyle yapınca doymadı sanıyorum meme yumuşayınca süt yetersiz mi ollyor? çok tecrübesizim her şeyi düşünüyorum.Benimle aynı deneyimi yaşayanlar varsa ne yapabilirim neler yapıyorsunuz yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


CokBilmis

Bence çok şanslısınız :)
Benim kızım hala emiyor. Meme yumuşayınca "Süt bitti" diyor ve "Ötekini ver" diyiveriyor. Demek ki sizde de aynı durum oluyor. Bebeğiniz memeyi emzik olarak kullanmak yerine amacına uygun olarak kullandığı için meme ucu sorunları da yaşamazsınız, şanslısınız.

Bence her bir meme için 10 dakika, bebeğin doyması için uygun. Ama siz ısrarla biraz daha emzirmek istiyorsanız şöyle yapabilirsiniz: Kızım ikisini de emdikten sonra ikinci tura dönüyor. İkinci turda sütün daha kısa sürede bittiğini söylüyor ve 3. tura kesinlikle dönmüyor. Yani siz de bir memedeki süt bittikten sonra diğer memeyi emzirdiğiniz 10 dk içinde ilk memenin süt dolmasını bekleyip, 2. tura dönebilirsiniz.

Ama dediğim gibi bence bebeğiniz doyduğu için bırakıyordur. Eğer günde 7-8 defa kaka yapıyorsa ya da bezleri çişten ağırlaşmış şekilde çıkıyorsa hiç kendinizi üzmenize gerek yok, keyfini sürün :)


Madre

evet, genellikle süt boşaldığında daha yumusak oluyor memeler. bır de meme basının etrafını parmaklarınla yoklayarak anlayabılırsın.eger ardarada kalın puturlerin varlıgını hıssedersen hala ıcerıde sut vardır=2.tura hazırsın :) cokbilmişe katılıyorum. kilo alımı da guzelse ve de memeden ayrılmamak icin aglama vb gıbı bır durum yoksa, sizin icin en guzelını yapıyor demek :))


kaprekar

ama meden ayrılınca hemen ağlamaya başlıyor.Ardından verdiğimde iki cuk cuk yapıyor yine bırakıyor.Ama ben elimle sıktığımda süt çıkıyor.


mona_roza

45 günlük bir bebek için bir memeden 10 dk emmek gayet yeterli. bende o kadar emziriodum ve hep doyardı, çünkü kilosu normaldi. yani göğsünüz yumuşadğı için değil bebeğiniz göğsünüzü boşaltıp doyduğu için emmiyor. sonra verdiğinizde çekip bırakması da eme içgüdüsünden ötürü olabilir emzikle dindirebilirsiniz. ben her zamn 1 göğsümü boşaltana kadar emzirdim, böylece hem kyu süt geldiği için doyduğnu anlıyor hemde meme boşaldığı için daha çok süt üretimi oluyor


sedakayabagli

benim bebeğmde 25 günlük benim memem yumuşayınca emmiyor çünkü tutmakta zorlanıyor tabii o an beni dövecek gibi bakıyor ama sütüm geliyo elimde sıktığımda benimkinin tek derdi tutamamakCevaplamak için Üye ol