Hamilelere bebeklerinin doğum sonrası dönemi için önerileriniz var mı?

gamze_yavuz soruyor: 6

Arkadaşlar merhaba, bir arkadaşa doktoru her gün bir soda içersen bebeğin gaz sorunu yaşamaz demiş. Bir arkadaşım da her gün bir hurma yersen çocuk uslu olur dedi. Bazıları belki geçersiz öneridir ama sizin test ettiğiniz şeyler var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


denizirmak

hamileyken cok huzurlu ve sakin olmak, evin huzurlu bir ortam olması,bebeğinizle sürekli konuşmanız, ona dışarıdaki dünyayı anlatmanız,gülmeniz,iyi beslenmeniz özellikle de herşeyden yemeniz o kadar önemli ki!!ben hepsini yaptım şimdi o kadarmutlu ve sakin bir kızım var ki görenler şaşırıyor..maden suyu bebekler için iyi ama tansiyonu yükseltiyor dikkat edin bence..biz preeklamsi olduk ve erken doğum oldu yüksek tansiyondan dikkatli olmanızı tavsiye ederim..


gamze_yavuz

Bir arkadaşta kendi denediği bir şeyi önermiş, sizlerle de paylaşmak istedim. Doktoru hamileyken her gün slow bir müzik dinlet bebeğe demiş. Bebek doğduktan sonra ne zaman sıkıntısı olsa bu müziği dinlese sakinleşiyormuş. Benden başka da ihtiyacı olan olabilir:)


Gerdamar

Aman sectiginiz muzige dikkat edin, sizinde zevk aldıgınız bişi olsun :)
Ben Dean Martin dinliyordum , simdi oğlum nezaman Dean Martin çalsa gulumsuyor


balbocegim

bebeğin gazı için bir yöntem; bebeğin ayaklarının altına sabah ve akşamları acı elma yağı sürülür ve bebeğin çorapları giydirilir. böylelikle bebek rahatlar ve bebeğin gaz sancıları en aza inebilir. benim uyguladığım bir yöntemdi.biz çok gaz sıkıntısı çekmedik..


gamze_yavuz

Başka fikir olarak garip gelmişti ama hafta sonu karnıma slow müzik dinletmeye başladım ve bebek hafif hafif hareketler yapmaya başladı. Sanıyorum durumu sevdi ya da ben öyle umdum:)

Önerilerinizin hepsi için çok teşekkürler- doğduktan sonra deneyeceğim.


ebruyesiltepe

Müzik olayına kesinlikle katılıyorum. Bende Baby Einstein dinletiyorum ve tepki veriyor müziğe:) Çok şaşırmıştım ilk olduğunda.
Cevaplamak için Üye ol