Yavrunuza kızdığınızda kendinizi nasıl sakinleştiriyorsunuz?

sehergil soruyor: 3

Yavrunuza karşı sabrınızın tükentiği zamanlar oluyor mu? Ben özellikle başkalarıyla birlikteyken strese giriyorum.

Biz yatılı misafirlikteyiz yemeğe inmem,yardım etmem lazım diye özellikle yengemin yanında yaşadım bunu. Onlar çocuğu uyut da gel diye bekliyolar, çocuk emiyor emiyor ama uyumuyor. Ben de sinirleniyorum. herşey boş bir daha o vakti geri getiremiycez, oğlum annesiyle tatilin tadını çıkarsın uyumazsa uyumasın di mi?
 ama durum sırasında öyle düşünemiorum, sinirleniyorum. Nasıl önleyebilirim bunu?

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


_cereninannesi_

Tatlım cevapların hepsini okuyamadım ama ilk cevaplayan arkadaşlara katılıyorum kesinlikle bebekli insana karışmayacakasın ya ondan bişe beklemeyceksin. O sadece Huzurlu bir şekilde bebeğiyle ilgilensin. Bir bebeğe bakmak insanı ne kadar yoruyor bir bilseler.
Ben de ücr.siz izindeyim. Yurt dışındayız şu anda. Çok heves ederek kızım 8 aylıkken annemlere gittim t.ryeye. Allahım gitmez olaydım. Sanki hiç evlenmemişim hiç o evden ayrılmamaışım ben o evin kızıymışım iş görmeliymişim. Yemek yapmalı evi silip süpürmeli hatta balkonları akıtmalıymışım. Annem için her zaman öncelik ev temizliği yemek falan. Ben de zaten onun sayesinde nefret ederim ev temizliğinden. Gerektiği kadar yaparım. Daha fazlasını değil. Allahım 2 hafta kaldım yavrumla hiç ilgilenemedim. Stres oldum 1000 kat daha yoruldum. Güya gelip tatil yapacaktım annemin yanında. telefonda konuşurken gel kızım gezeriz bebeğe de birlikte bakarız diyen kadın gitti, başkası geldi.
Bu nedenle öncelikle senin rahat olman lazım. Benim kızım orda geçirdiğimiz 2 hafta da ben aşırı stresli ve sinirli bir hale geldiğim için huysuz ve mutsuz bir bebek oldu. İlk uçağa atlayıp geri döndüm. Hatta gidiş- dönüş bileti almıştım gittim cezalı olarak fark ödeyip gittim kaçar gibi. Çünkü ben mutsuz olunca yavrumun da mutsuz ve huzursuz old.nu gördüm. Hiç kimseyi takma vallahi kimseyi mutlu etmek zorunda değilsin bunu anladım ben. Rahat rahat bebeğinle vakit geçir gerisini boşver.


sehergil

Allaha şükür her hafta anneme giderim annemde rahat ederim. tecrübeyle oluyor herşey. Beni strese sokanların yanına gitmiycem bi daha.


yesimk

pekala bir tanıdığınıza ziyarete gittiginizde ev sahibi de çok anlayışlı değilse ne yapıyorsunuz? bir de bazen rahatlamak, sakinleşmek, dinlenmek ya da çocuğunuzu oyalamak için tv açıyor  musunuz?
Cevaplamak için Üye ol