doğum sonrası regl olmak için hormon ilacı

olcameric soruyor: 10

Merhaba arkadaşlar,
Doğumumdan 6 hafta sonra doktoruma kontrole gittiğimde bana ismini belirtmeyeceğim bir hormon ilacı yazdı ve bunu 6 hafta sonra yani doğumdan toplam 12 hafta sonra kulllanmamı ve bu ilaç sayesinde regl olacağımı söyledi.
Açıkçası bu ilacı kullanmak hiç istemiyorum.hormonla vücuduma müdahale etmek istemiyorum.Doktoruma hiçbirşey söylemedim o anda zira hormon ilacı olduğunu bilmiyordum.bir yandan da dr'a çok güveniyorum ama işte istemiyorum hormon falan.Böyle bir ilaç kullanıp regl olan var mı doğum sonrasında?gerekliliği hakkında bilgisi olan?
teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Aysegul_

ne gerek varmış ki niye yazmış bir sağlık probleminden dolayı filan mı? 


elajan

Hic duymadim boyle bisey...regl olmak icin niye ilac alacaksin ki? Yani acelesi ne? Ben kizim 8 aylikken regl oldum ilk defa ve herhangi bir hormon kullanmadim...baska bir sorun varsa bilemem tabii ama sirf bunun icin hormonla mudahale etmek kanimca gereksiz. ama doktor daha ii bilir tabii...(?)


Ulku

doktoruna sorsana neden vermis, merak ettim ben de. bir saglik sorunundan dolayi gerekli mi gormus acaba?


ikicocukannesi

vardır boyle bir durum.

bazı kadınlar regl olmak icin ilac almak durumundadırlar. aramızda dr olan varsa bilimsel bir acıklama getirir elbet lakin benim boyle ilac alıp regl olan arkadaslarım cok oldu. gerek'ti onlar icin.

saglıkla.


Aysegul_

valla ben dr.um ama branşım değil açıklama getiremedim :) merak da ettim doğrusu ogunel mutlaka bir gerekçe vardır dye düşünüyorumolcameric

eveeet, öğrendim!
hiç düşünmediğim bişeymiş keşke doktora sorsaydım  buraya yazmadan.Kontrolde bana nasıl korunduğumu sormuştuştu ardındanda spiral takmaya ne dersin artık takabiliriz demişti.ben ikna olduktan sonra karar verdik takmaya.Meğer spiral takmak için regl olmak gerekiyormuş!regl olmam için de bu ilacı almam.kısaca böyle arkadaşlar.meşgul ettim kusura bakmayın...


Aysegul_

hmm evet doğru :) ee alcak mısın peki ilacı ?


olcameric

hayır aysegül  ilacı almamak için spiralden vazgeçiyorum.Aysegul_

ok, zor iş bu doğum sonrası korunma


Ulku

kendiliginden regl olunca da taktirabilirsin. emzirdigin icin o ara donem tehlikeli iste.Cevaplamak için Üye ol