yenidoğan sünneti

Tunam10 soruyor: 10

oğluşumuz doğar doğmaz hastanede sünnet ettirmeyi düşünüyoruz. bu konuda tecrübeli annelerin fikri ne acaba? Aile büyükleri karşı çıkıyor tabi. Yanlış buluyor ve tepki veriyorlar.

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


GulcanDeniz

Biz de doğduğunda, daha hastaneden çıkmadan sünnet ettirdik.
Çok da iyi oldu.
Göbeği iyileşmeden pipisi iyileşmişti :))


Tunam10

kociş hastaneden çıkmadan yaptırılmasının daha doğru olacağını düşünüyor. o da bayağı okudu ve doktorlara danıştı. hastanemize danışıp en son kararı veririz sanırım. inşallah hiçbir sorun çıkmaz.


GulcanDeniz

evet evet, bir daha hastaneye gitme zahmetiniz olmaz, hem bizim doktorumuz da doğumun ertesi gün yapılmasını tavsiye etmişti.
inşallah sorun çıkmaz dediğin gibi.

Bu konuda sakın aile büyüklerinin itirazlarına kulak asmayın.
Koca çocuk olduğunda yaratacağı travmaları, yaranın uzun sürede iyileşmesi, idrar yolu enfeksiyonları gibi sorunları baştan bertaraf etmiş olacaksınız.

Bir de, bebekler ilk 15 gün acı hissetmez diye duymuştum, ne kadar doğru bilmiyorum


Aysegul_

Ben geldim doktordan, önemli bir şey olmadığını kendi kendine açılacağını söyledi. Olur da açılmazsa 1 ay kadar sonra müdahale edilebilirmiş. Ara sıra olabiliyormuş. Neyse içim rahatladı.


Aysegul_

Bana da demişlerdi ama ben inanmıyorum, doğduğunda yapılan iğnelere ağlıyorlar. Benim duyduğum hemen doğum sonrası sünnetlerde iğne yerine kremle uyuşturulduğu yani bu açıdan da güzellik sağlıyor.Neslihan

Sevindim :)
Gözünüz aydın :)


Aysegul_

Teşekkürler :)


eezgi

Oğlum 42 günlüktü sünneti yaptırdığımızda. Tek güçlüğü, onu ameliyathaneye gönderirken Küçük Emrah gibi kaşlarını büzüp ağlamaya başlaması oldu. Doktor elimden aldı, ben kapıda öylece kalakaldım. Alsam oğlumu gitsem şu hastaneden, ne sünneti şimdi bu diye söylenip durdum.Stresli bir bekleyiş oldu...
Sonrası ise oldukça rahat, ne bir kanama ne de başka bir yan etkisi oldu.
Çok araştırdık biz de yaptırmadan önce, danıştığımız doktorlar yaptırmanın iyi olacağını sölemişlerdi.
Ben de tavsiye ediyorum tecrübelerime dayanarak.Seda_

merhaba arkadaşlar

bende oğlumu hamileliğim süresince yaptığım araştırmalar sonucunda yenidoğan sünneti yaptırmaya karar vermiştim. ama malesef sezeryan esnasında bebeğimin ciğerlerindeki suyu atamaması sonucu 15 gün yoğunbakımda bende ayrı kaldı. daha sonrasında kucağıma aldığıktan sonrada uzunca bir süre sünnet aklıma bile gelmedi. 5. ayda kontrolde doktorla görüşmemizde istersem 6. aydan sonra yaptırabileceğimi fakat bebeğe genel anestezi uygulayarak yapacaklarını söylediler. bende ona gelemedim.
şuan 16 ay uzmanlara göre  ya 1 yaş öncesi ya da 6 yaş son diye nitelendiriliyor sünneti. bizimkide sanırım 6 yaşa kaldı.


Tunam10

draysegül gözünüz aydın. inşallah bir aya kadar herşey yoluna girer.
ffss hayırlısı olsun. bazen şartlar ne gerektiriyorsa öyle davranmak lazım.
belki böylesi daha hayırlı olur.Cevaplamak için Üye ol