yenidoğan sünneti

Tunam10 soruyor: 8

oğluşumuz doğar doğmaz hastanede sünnet ettirmeyi düşünüyoruz. bu konuda tecrübeli annelerin fikri ne acaba? Aile büyükleri karşı çıkıyor tabi. Yanlış buluyor ve tepki veriyorlar.

Bu soruyu cevapla


48 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben çok sıcak bakmıyordum yenidoğan sünnetine ama yaptırıp kurtuluruz diyordum ki babamların hastanede ürolog prof. önermemiş. Ufacık bir organ, minicik bir hasar bile büyük sorunlara yol açabilir demiş. Sonuç olarak ertelemiştik. İkinci bebek kız olunca 2 yaşından önce yaptırırız diye düşündük. İşte doğumdan önce yaptıracaktık ki yine aynı prof. babama acelesi yok demiş, ben ikna olmadım tabi. Hatta babama kızdım gider başka hastanede yaptırırım o zaman bu ne böyle dedim. Sonra babam beni telefonda bu arkadaşıyla konuşturdu. Çok güzel açıklama yaptı doktor. Şimdi olursa genel anestezi alacağından ve bunun beynine nasıl bir etki yapacağını bilmediklerinden, bu riske ortada bir zorunluluk yoksa girmenin mantıksız olduğundan bahsetti. Bırak dedi gelsin 7-8 yaşına lokal anestezi ile yaparız dedi. Bu kadar kafana takma bak dünyanın en ünlüleri sünnetsiz diye de espiri yaptı.

Bu konuda da doktorların görüşleri farklı farklı. İşte bizim sünnet olayımız da böyle.


nitroma

biz de 20 gunlukken Lemi İbrahimoğlu'na yaptırdık oğlumuzun sünnetini.ilk gun biraz canı yandı sanırım  çok pişmanlık yaşattı bana.ama 2.gun hiçbir şeyi kalmamıştı.şimdi iyi ki yaptırmışız diyorum.


Ozgeerdogan

bizim doğumumuz kışa gelecek, biz de yeni doğan sünneti düşünüyorduk ama yaz mevsiminin daha uygun olduğunu söylüyor doktorumuz.İlla yaptıralım diyorsanız 1 ay bekleyelim, bebeğimiz yeni dünyasına alışsın,kendine gelsin, yeni doğdukları zaman çok hazırlıksız ve savunmasız oluyorlar dedi.


kuzununannesi

benim oglum 3,5 aylık , ara ara bezinde gördüğüm kan lekeleri sonucu doktora götürdüm.. ultrasona alındı böbrekler felan temiz cıktı Allah'a bin şükür.. ama sünnet olması gerektiğiini öğrendim.. bende dogar dogmaz yaptıracaktım ozaman daha cesurdum ama şimdi canı acıyacak diye korkuyorum:(((

buyuyupde o stresi yasaması daha kötü tabi ama şimdi ben fena halde stres yasıyorum.. hele burda yanlıs kaynama felan duyunca daha da korkar oldum :(((((((

bakalım 3 haftadan sunnet ettirecegiz bunun kacısı yok..

ama iileşene kadar da altını ben temizleyemem, yuregim dayanmaz o yarayı görmeye.. annemlerde pansumanı dogru yapamazlarsa diye de endişelenmeye basladım şimdiden..

çok korkuyorummmmmmmmmmmmmmmTunam10

arkadaşlar doğumdan önce sorduğum sorulara cevap vereyim dedim. birkaç arkadaştan bu konuda msj alınca sonucu da yazsam iyi olacak diye düşünüyorum.
Doğumla birlikte tunanın sünnetini hemen ertesi gün özel göztepe hst yaptırdık. hiç bir problem olmadı. kameraya da çekmiş doktorumuz. tuna hiç ağlamamış. sonrasında da çok şükür bir sıkıntımız olmadı.


mayaberry

her alt açtığınızda krem sürüyormusunuz? doktorumuzpasta süsler gibi sıkın dedi?.. peki kremi çok sürmek iyileşmesini geciktirirmi yoksa yapışıklığı engellemek için bolca her alt değiştirmede sıkmakmı lazım kremi?


mayaberry

her alt açtığınızda krem sürüyormusunuz? doktorumuzpasta süsler gibi sıkın dedi?.. peki kremi çok sürmek iyileşmesini geciktiri


mayaberry

her alt açtığınızda krem sürüyormusunuz? doktorumuzpasta süsler gibi sıkın dedi?.. peki kremi çok sürmek iyileşmesini geciktirirmi yoksa yapışıklığı engellemek için bolca her alt değiştirmede sıkmakmı lazım kremi?Cevaplamak için Üye ol