lekeleri nasıl çıkartıyorsunuz?

kader_eymen soruyor: 10

bir saattir beklemiş lekeleri  çıkarmaya çalışıyorum, kosla ve benzeri leke çıkartıcıları kullanıyorum, hemen müdahalede etkililer ama çamaşır sepetinde beklemiş yemek ve bunun gibi  lekelere fayda etmiyor.siz neler kullanıyorsunuz?lekelerden nasıl kurtulabilirim?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


balbocegim

daha öncede sorulmuştu sanırım sorularda aratırsan çıkar.umarım ordaki cevaplar yardımcın olur. beni soruyasan bende çıkaramayanlardanım. leke çıkarıcılar bi işe yaramıyor.


balbocegim

leke diye aratırsan çıkar. hatta başlıkta aynı : )


kader_eymen

leke çıkartacağım diye güzelim tişörtü mahvettim ve çamaşırsuyuna basmak zorunda kaldım .:(((


oyabes

amway'in SA8 yikama oncesi spreyi bir numara. denemenizi oneririm.


ozgeozc

Demir damlası lekelerini üzerine limon sıkarak çıkartabiliyorsunuz çok pratik şekilde..senayc

elma çıkmıyor,ben çok denedim,en sonunda kabullendim,sokak kıyafetleriyle elma yedirmedim.


Ulku

biz de bugunlerde suluboya cikarmaya calisiyoruz, o da fenaymis.
su amwayi alalim bakalim, nasilsa doga dostu.
oyabes, sIkIp makineye mi aticaz? citilesek cikmaz mi?


kader_eymen

demir damlasını limonla çıkarma olayını ilk kez duydum ve nurturiaya eden daha önce -bebeğim küçükken üye olmadığıma pişman oldum... o dönem kullandığımız demirden bıkmıştım artık , şimdi ara ara da olsa  demir bağlama düzeyine göre kullandığımız oluyor, sevindim paylaştığına...oyabes

Ulku citileyebilirsin de, cok yogun lekelerde ben emin olmak icin makineye atiyorum. ama leke olustuysa, hemen makinaya atmayacaksaniz bile leke cikariciyi kullanip, daha sonra diger camasirlarla beraber bekletip de atabilirsiniz. Yine etkili oluyor.


ipek

Geçen gün artık bu leke konusu canıma tak etti ve İpek'in tüm lekeli kıyafetlerini koydum sıcak su dolu leğene. evde ne kadar leke çıkarıcısı varsa birer kapak da onlardan koydum(dometos leke çıkarıcı, kosla, amway sab8), birkaç saat beklettiten sonra yine kosla+deterjanla makinada yıkadım. veee sonuç aylardır çıkarmadığım leker artık yok olmuştu. ohh beee bende rahatladım :)))Cevaplamak için Üye ol