Bebekte Baş Terlemesi

acengeloglu soruyor: 8

Bebeğimin uykudayken hep kafası terliyor, öyle ki yastığı ıpıslak oluyor terinden. Oda sıcaklığı ve üzerindeki kıyafetler, üzerini örttüğüm battaniyesi vs. herşey normal. Bu kadar çok baş terlemesi normal mi? Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


burcuka

merhaba ,
bizde baş bölgesinde terlemeyi cok yaşadık. doktorumuz kemikleri hızla büyüyen bebeklerde olabileceğini  söylemişti. .1. yaş kontrollerimizde ferritin eksikliği çıktı.yani kansızlık başlangıcı .bunun için  demir takviyesi almaya başladığımızdan beri terlemeler azaldı.Ben ilgisi olabileceğini düşünüyorum.


acengeloglu

Burcuka, cevabın bana şunu hatırlattı. 7. ay kontrolünde doktor kan tahlili istemişti. Demir takviyesi vermek gerekir mi diye bakmak için. Sonuçlar çok yüksek çıktı ve doktor takviyeye gerek görmedi. Fakat doktora gittiğimizde senin ilettiğin bağlantıyı sormak istiyorum. Teşekkürler.


smyy

bizim doktorumuzda demir eksikliğinin bebeklerde çok terleme yaptığını söylemişti benim bebegiminde baş bölgesi çok terliyor aynı dediğiniz gibi sırılsıklam oluyor. bence bununla alakası olabilir. doktorunuza bir danışın. demir ilacı kullanıyoruz. ve bilidğim kadarı ile 3-4 aydan sınra bütün bebekler için demir ilacı kullanmak gerek diye biliyorum bir süre.


asna

sacli bir bebekse saclarida terletiyor olabilir...nesejoy

ben de d vitamini eksikligi sbebei ile olabilir diye duymustum  en iyisi doktora danismak ve testlerini yaptirmak sanirim...


burcukeklik

4 . aydan itibaren demir damlasına başlanıyormuş geçen kontrolüzden beri kullanıyoruz . geceleri çok terliyor oğlum üstünü 2 kez değiştirdiğim oluyor


Damla

Nefes almakta zorlanmanın da baş terlemesini arttırdığınıu biliyorum. Burnundan rahat nefes alabiliyor mu, hırıltı oluyor mu?


ABIDE

Benim kızımında  başı çok terliyordu yastığı sırılsıklam oluyordu  ama büyüdükçe azaldı.


Cevaplamak için Üye ol