Mavi bulut yayınları ve fatih erdoğan

akasya2213 soruyor: 4

incelemiş okumuş çocuğuna almış oaln var mı? önerir misiniz?

evde kimden geldiğini bilmediğim  -muhtemelen yaşıt kuzenlerden gelmiş olabilir- hansel gratel kitabı oğlumu korkuttu etkiledi bu nedenle alışveriş yaparken dikkatli olmam gerektiğini düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


kumruacaroglu

satın almayı düşündüğünüz her kitabı önce okumanızı tavsiye ediyorum. sadece resimlerine bakıp aldığınız bir hikaye hoş olmayan alt mesajlar içeriyor olabilir. ya da hikayesi masum olan bir masal kitabının resimleri çocuğunuzun yaşına uygun resimlendirilmiş olmayabilir. 


uygunluğa da her çocuğun kendi ebeveyni karar vermelidir! tavsiye ile olmaz.
tavsiye edilen bir kitap bir çocuk için uygun bir diğeri için uygunsuz olabilir.

her çocuğun hayal gücü, fantazi dünyası, hassasiyeti, korkuları farklılık gösterir.
arkadaşımın aynı yaştaki kızının severek okuduğu bir kitap oğlumun kabus görmesine sebep olabilir ve tersi.

çocuğunuza aldığınız kitaplar sizin uygun gördüğünüz dünyayı yansıtır.
örneğin dostluklara değer veren bir insansanız, bu doğrultuda seçim yaparak çocuğunuza aldığınız kitaplar da onun dostluğa değer vermesine neden olacaktır. keza satın aldığınız kitapların kalitesi (sayfa, baskı, kapak materyalleri..) ve estetik değeri (resimlerin zenginliği, tarzı, renklerin ve şekillerin uyumu..) çocuğunuzun ilerleyen yaşlardaki zevkini oluşturacaktır. 


mummymelo

mavi bulut cok iyidir. ben kucukken bende vardı, simdi kendi kızıma aldım serisini. zararlı hiçbir sey yok icinde. dediğiniz gibi hansel gretel, pamuk prenses gibi klasikler korkutucu aslına bakarsanız. andersen yerine la fontaine i tavsiye ederim.


mummymelo

eksik yazmısım. Fatih Erdogan cok iyidir demek istedim, yayın evinden bağımsız konusmak daha dogrusu ama 25 yıldır bu yayın evinde olduğundan artık birleşmiş gibiler


akasya2213

teşekkür ederim melisdanisCevaplamak için Üye ol