Erkek çocuk aşçılık oyuncakları

derinnndenizzz soruyor: 5

Herkese merhaba, 3 yaşında bir oğlum var genellikle kahraman figürleriyle oynamayı seviyor. Ben her ne kadar karşı çıksamda babasıyla vurdulu kırdılı oyunlar oynuyorlar. Birde son günlerde yemek yapmaya ilgisi arttı oyuncak meyve sebze aldık çok güzel oynuyor. Ben şu tencere, tava yemek yapma oyuncaklarından almak istiyorum ancak bu defada babası karşı çıkıyor kız çocuğu mu diye? Bana göre her türlü oyuncakla oynayabilir sonuçta en iyi aşçılarda erkek, kişiliğini olumsuz olarak etkilemeyeceğini düşünüyorum. Özellikle erkek çocuk anneleri siz neler düşünüyorsunuz bu konuda?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


akasya2213

Pek cevap niteliğinde olmayacak ama:) aynı sorunu oğlum ütü masası ve ütü istediğinde yaşadık eşimle:) o galip geldi almadık ama bana hala saçma geliyor. ben her fırsatta oğluma anlatıyorum tabi benimki büyüdü artık karşılıklı sohbet edebiliyoruz. "oğlum kadın erkek demeden herkes her isten anlamalı ve yapabilmeli" diyorum. ne olur yani ütü yapsa, yemek yapsa. bilakis bence güzel bir şey. ama iste ne yazık erkek egemen bir toplumuz ve bunu babalara anlatmak çok güç


ayazlali

İkea'nin pembe olmayan ve hatta çok gerçekçi olan oyuncak tencere tava setleri var, büyük oğluma almıştık. Ha, o hiç ilgilenmedi, tekerleği olmayan kanadı olmayan şeylerin yüzüne bakmaz, ama çok güzeldi bence oyuncak olarak. Küçük oğlum tahta kaşık, mutfak gereci delisi, ona direkt mutfaktakileri veriyorum, işi bitince çekmeceye geri koyuyorum.


Desario

Bence bunlar lüzumsuz takıntılar, kız çocuğu tamir seti istese onu da almayacak mı mesela? Çocuğun hevesi varsa mutfaktakileri veririm ben, oynasın işte. Zaten gerçeği pek tehlikeli değil, neden oyuncak olanına ihtiyaç duyasınız ki? 


ssebnemm

Valla imkanım olsa oğluma almayı çok isterdim zira oğlum benim mutfak gereclerime rahat vermiyor. İki yaşından beri ki şimdi  neredeyse dört yaşında dolaplardan kaşık tencere tabak alıp hatta paketiyle makarnayı alıp bize yemek pisiriyormus gibi yapıyor :) babası izin vermiyorsa siz de öyle yapın bence. Tehlikeli aletler dışında olanları verin eline sonrasında yıkandıktan sonra hiçbir şey olmaz. He bir de benim oğlan bulaşık yıkama delisi ben yikadiktan sonra sünger ve deterjansiz suyla eline bir şeyler veriyorum oradan da hevesini alıyor. Fasulye ayikliyorsam benimle ayikliyor vesaire babası da aferin ilerde üniversitede rahat edecek oğlum diyor çünkü kendisi de çok lezzetli yemek yapar :) demem o ki işin erkeği kadını yok ya evlenmese ve hep yalnız kalacak olsa (Allah korusun:)


babu

bence de cinsiyet bagimsiz her cocuk her oyunu ve oyuncagi oynayabilir. benim ogluma ikea'dan setlerden almistim ama ayni zamanda da mutfakta alt cekmecelerde ona uygun plastik tahta vb seyler vardi. onlarla da oynuyordu. bir de, siz kek vb yaparken ona un koymasi, birazcik karisitrmasi gibi isler yaptirabilirsiniz. ince motor gelisimi, bagimsizlik vb gelisimi icin de guzel olur hem :)) Cevaplamak için Üye ol