göz ve diş kontrolü

rabbit soruyor: 3

2,5 yaşında göz doktoruna ve dişçiye kontrole gideceğimizi söyledi doktorumuz.  Tunayı nasıl zaptedeceğim konusunda hiçbir fikrim yok, daha önce bu kontrollere giden varsa ne tarz işlemler yapılıyor ne kadar sürüyor bilgi verebilir mi teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


ankame

diş doktoru tam bir kabus olabilir açıkçası,sarışın bile kurtarmayabilir :)
göz doktoruna gelince uzaktan tutulan bir aletle bakmıştı bizimkine ben kucağımda oturtmuştum ama gözüne damla damlatılmadı.benimkine damlatılmıştı kötü bir deneyimdi çocukları düşünemiyorum.kolay gelsin


jildando


Merhaba,

Benim gözümde dogustan katarakt var o yuzden kizimi 2 aylıkken, oglumu da 10 gunlukken goturmustum goz doktoruna. Oglum cok kucuk oldugu icin ona damla damlattılar, ama buyugune damlatmamislardi.
Cocuk goz doktoruna giderseniz sorun yasayacaginizi zannetmiyorum, hem aletleri onlara gore, mesela bize isiga baktirirken onlara isigin icinde kelebek takip ettiriyor, hem de nasil yaklasacaklarini cok iyi biliyorlar.
Kızım doktordan hic korkmayan bir cocuk ( 3 yasinda ) ama gecen sene saglik ocaginda grip asisi olunca korkmaya baslamisti, ve goz doktoru sayesinde gene seviyor doktorlari.
Normal de bildigim kadari ile ilk sene mutlaka goz doktoruna, tum disler cikinca da disciye goturmek gerekiyor. Biz ilk sene 2 defa ( oglum 10 aylik olunca gene gidecek ) sonra da her sene bir defa olarak gidiyoruz kontrole.
sevgiler 


Sun

Merhaba, bizim doktorumuzda 2 yaşında göz ve diş kontrolü yaptırmamızı önermişti.  2 yaşında göz doktoruna gittik ama bizimki hastanenin kapısından girer girmez zaptedilmez şekilde ağlamaya başladı, sıra bize geldiğinde doktor hnm bu şekilde muayene edemeyeceğini, bunun çocuğa yarardan çok zararı olacağını söyledi, 2.5 yaşında tekrar deneyelim dedi.
 2.5 yaşına gelince bu sefer hastaneye değil  muayenehaneye gittik. Şansımıza  yeni çocuk doktorumuzla aynı daireyi paylaşıyordu bu yeni göz doktoru.Daha önce oraya birkez daha gitmiştik. Çocuk doktorumuzla  göz doktoru yokken odasına girip biraz aletleri karıştırdılar.Muayene koltuğunu uzaktan kumanda ile indirip yükselttiler. Göz muayenesinden önce de randevumuzdan yarım saat önce oraya gittik, doktorumuz da yarım saat geç geldi, bir saat etrafa ısındık. Bir de onaylamayanlarınız olacak ama bir torba sakız, çikolata ve şekeri bizimki görmeden doktorun masasına bıraktım.Böylece ilgisini dağıtmayı başardık.
Muayenemiz sandığımızdan kolay geçti, doktorumuz da sabırla yaklaştı.Damla damlatmak zorunda kalmadık.Sanırım yaklaşık 15-20 dakika sürdü.Çocuklarda şaşılık ve gizli katarak kontrolü yaptıklarını söyledi doktorumuz. Işığa baktırdı. Bize harf okuttukları gibi ona da resimleri gösterip görüp görmedi kontrol etti. Bir de başına bir alet takıp onunla muayene etti.Bir şikayetimiz olmazsa  okula başlayana kadar kontrole gerek olmadığını söyledi.
Umarım kolayca ve herşeyden önemlisi sağlıkla atlatırsınız muayeneyi......
Cevaplamak için Üye ol