Sihirli bahçe montessori okulu hakkında

birmelekannesi soruyor: 3

Bugün Ankara İlkbahar Mahallesindeki Sihirli Bahçe Montessori Okulu'nu gezdik. Dışarıdan bakıldığında okul çok hoşumuza gitti. Aslında bu okuldan yana da kararımızı vermiş gibiydik. Ancak internette araştırdığımızda bazı yorumları okumak canımızı sıktı. Bu okulla ilgili bilgi sahibi olan var mı? Ya da bize tavsiye edebileceğiniz bu civarda bir kreş var mı?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


cipidi

Yanlış bilmiyorsam Balgattaki Liberium un sahibi , Sihirli Bahçenin sahibinin kızı. Anne kızlar yani. Ben de Sihirli Bahçeyi gezdiğimde özellikle bahçesini çok beğenmiştim. Fiziki şartları iyi olabilir ama bana biraz fazla kalabalık ve biraz da ticarethane gibi geldi. Ben biraz daha butik biraz daha sakin bir yer baktığımdan belki de. Arkadaşımın yeğeni gidiyor oraya, memnunlar. Biraz ad yapmış bir kreş. Tabi memnuniyet anlayışı ve bir kreşten ne beklediğiniz çok önemli. Kişiden kişiye değişen şeyler...

İlla Montessori olsun diyorsanız ve kalabalık olmasına aldırış etmiyorsanız, Gardenya ya da bakın Mesa sitelerinin orada (ciddi aracı park etme sıkıntısı var yanlız uyarayım).

Montessori değil de İngilizce eğitim alsın diyorsanız, GOP ta Amerikan Kültürün kreşi var, AKD Kids (TAD değil yanlız karışmasın). Sınıf başına 2 öğretmen var, küçük ve sakin bir kreş. Okula başlamadan yazmayı öğretiyorlar, gezerken çocukların defterlerini göstermişlerdi.

Sihirli Bahçenin bir yan sokağında ona çok yakın Minik Devler var. Müdürü çok hoşuma gitmişti. Alt katında kendi yüzme havuzu falan var.

kolaylıklar diliyorum.


tutQ2cheege

Merhaba, oran tarafında arıyorsanız özel yıldız çocuk anaokulunu şiddetle tavsiye ederim. Bir gidin görüşün 😉


cerodero

Gözüm kapalı tavsiye ederim, çevremde pek çok çocuk o kreşte büyüdü. Şimdi benim kızım oldu vermeyi düşündüğüm tek kreş orası. İç mimari dekorasyonunu bir akrabam yaptı, kreşin sahibi bayanla yakın çalışma imkanı oldu. Oldukça titiz, prensipli ve işine aşkla bağlı biri olduğunu söyler hep. 
Cevaplamak için Üye ol