kaynanam :(

siyahincii soruyor: 6

merhabalar buraya yeni üye oldum yardımınızı bekliyorum kaynanam beni cidden delirtmek üzere her an boşanabilirim çocuğumu kendine bağlamaya çalışıyor sürekli beni ve benim ailemi eşleştiriyor oğlunu ise yere göğe sığdıramıyor bana oğlumu aldın bende senin çocuğunu alıcam şeklinde üstü kapalı davranıyor,öyle şeyler söylüyor ki günlerce ağlıyorum biz o ne isterse yapmak zorundaymışız gibi ondan korkuyoruz üstelik bizimle yaşamıyor yakınımızda oturuyor ben anneme gittim mi sorun oluyor oda iki ayda bir gidiyorum ama ona gelince her özel günde onlarla olmak zorundayım üstelik iki günde bir arayıp bana baskı yapıyor gelin diye gitmezsem bir daha ki görüşmede ayvayı yiyorum laf üstüne laf,biraz güzel giyinip süsleneyim onun resimlerine girmiyorum beni çekmiyor ne zaman halim duman olsa gıcıklığına beni çekiyor ilerde çocuğuma albüm yapıp verecekmiş,kızımı herkese benzetiyor yedi yabancıya bile ama bana benzetmiyor ve evimden giderken aman haaa çocuğa iii bak ona bir şey olursa ben kendimi öldürürüm diyor düşünebiliyor musunuz ben onun annesiyim sanki o benden daha çokseviyor muş gibi. lütfen yardım edin

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


gmzalp

gelmemesi aramaması sürekli gelip başında olmasından çok daha iyi bence..darısı herkesin başına:)ozlem3

bence bu sorunu derhal çözmelisin. çocuğun daha fazla büyümeden.


benim bildiğim eğer sen pasif olursan ezen çok olur. 3 günlük sezeryanlı kadın halı silkeliyorsa bu düpedüz saflıktır. nasıl kabul edersin böyle bir muameleyi!!  Basamadın mı kalayı, "senin aklından zorun mu var" diyemedin mi? Sen canını sokakta mı buldun?

Ne gelinler var, kaynanalarını parmağında oynatıyor. Biraz vurdumduymaz, biraz cazgır, biraz bencil olmalısın... İyi niyet, tatlı dil sadece hak edene gösterilir. Baktın gördün kavga çıkıyor, haksız bile olsan üste çık. "Demek ki anlaşamıyoruz görüşmeyelim o zaman" der çıkarsın işin içinden. Misafir mi getirdi hemen bir iş uydur kaç evden. Bırak ağırlasın kendi. Laf edince de "bana sormadın ki işim var mı yok mu diye" dersin. 

Ve derhal gelip gitmeye son ver. Kocana dırdır etmeye başlar. Emin ol erkekler hiç hoşlanmaz dırdrıdan. O da mesafe koyar annesine farkında olmadan. Talepkar ol biraz. Farklı etkinlikle katılın çekirdek aile olarak. Fırsat sitelerinden faydalanabilirsin mesela.

Kocana karşı ise çok iyi ol, fazla şikayet etme annesini. Annesinin şikayetlerini sana iletmeye başlarsa da "tatlım tadımızı kaçırma şimdi, sen biliyorsun anneni, bana anlattırma" de müşfik bir tonla. Erkeğe karısı ve evladı daha tatlıdır.


siyahincii

haklısınız bazen bende diyorum bu kadar iyi olmak doğru mu diye kimseden de korkmuyorum sadece allahtan 2 yıldır sabırla bekliyorum ama hiç bir şey değişmiyor bundan sonrasında allah affetsin beni ama eskisi gibi olamıycam yoksa akıl sağlığımı kaybedicem.hepinizin tavsiyelerini tek tek yapıcam bakalım sonuç ne olacak 


can80

Siyahinci bende kv yüzünden cok sorun yasadım hatta boşanmayı bile düşündüm esim cok iyi bir insan ama kv beni delirtiyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım sürekli laf çarpıp dürüyor esime söylediğimde biz tartışıyoruz huzurumuz kaçıyor çözüm önerilerine benimde ihtiyacım var


siyahincii

sanırım meliscim  yaşlandığımız zaman rahat edicez kaynanaya çözüm yok hergün başım ağrıyo düşünmemek için elimden geleni yapıyorum ama her geldiğinde bir şey yapıyor mutlaka,haftada 2 kere zorunlu görüşme birde ekstralar var :)) 


aysegulozcan1503

Hiç takma derim o sana laf soksa da umursama ve bebeğinle,esinle ilgilenmeye devam et.elbette ki hepsi böyle değil kaynanaların fakat senin yazdıklarını yapan kisi ne kayinvalidelik ne de babannelik vasfını taşıyamaz.bu arada ailenle olan iliskine asla ara verme 2 ay çok çok uzun bir süre yakınsan,gidebiliyorsan en az haftada 1 kere gitmelisin yada senin ailen sana gelmeli.hem esın hem o cadı kaynanan yanliz olmadıgını ve seninde arkanda bir ailem olduğunu bilmeli.kisiye göre muamele bence bu hayatta.umarım daha fazla uzmezsin kendini tatlım,hoscakal..
Cevaplamak için Üye ol