Bebeğim kendi yatagında uyumuyor?

ayse1978 soruyor: 4

Oğlum 10 aylık. Halen yatak odamızda ve yatağımızda, eşimle aramızda yatıyor ve beraber uyuyoruz. Uykuya dalması için mutlaka yanına yatıyorum, yanında biri olmadan kesinlikle uykuya dalamıyor. Oğlum kolumu tutuyor, bu şekilde uykuya dalabiliyor, hiç bırakmıyor. Ninni söylüyorum. poposuna vura vura, pışpışlayarak uyutuyorum.
Merhaba;

Kendi yatağına yatırdığımda oyun oynadığımızı sanıyor. Yatarken söylediğim ninniyi söylüyorum, poposuna vuruyorum ama uyumuyor, yanına yatmamı bekliyor. Kendi yatağına nasıl yatırabilirim? Bu şekilde uyumaya alıştı, ne yapabilirim?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aakin

Benim kızım 8 aylık. Annem sayesinde!! ayakta sallanarak uyumaya alışmıştı. Hatta öğlenleri bile ayaktan bırakır bırakmaz uyanırdı. Onu uyutacağımız zaman yanımıza her türlü ihtiyaçlarımızı almak zorundaydık ki bırakmak zorunda kalmayalım.
Yaklaşık 2 hafta önce kendi yatağında uyumaya alıştırdım. şu tracy yöntemi denen yöntemi denedim. internetten araştırabilirsin. Bizde işe yaradı. artık yatağına bırakıp odadan çıkıyorum 2-3 dakika içerisinde uykuya dalıyor. Bu bizim için hayal gibi birşeydi ama oldu :)


ayse1978

öncelikle çok teşekkür ederim cevabın için. cevabını okuyunca hemen tracy yöntemini araştırdım. uygulamaya başlayacağım. kaç günde alıştı minik kızın? ilk gün çok zor geçmiştir herhalde değil mi? çok ağladı mı? biraz deneyimlerini paylaşabilir  misin?
benim içinde bu yazdıkların bir hayal. ama senin yazını okuyunca umutlandım gerçekten:)


aakin

Aslında benim beklediğim kadar zor olmadı ilk gün neredeyse hiç ağlamadı. ikinci gün biraz huysuzlandı. Bir 10 kere falan kaldırıp yatırmışımdır. Pozisyon falan değiştirdim yan yatırdım vs.. sonra yine uykuya daldı. 1 hafta sonunda tamamen alıştı diyebilirim. Artık odada bile durmama gerek yok gibi ama yine de bekliyorum biraz. zaten 2-3 dakikaya dalıyor. İyice uykusu gelmeden yatırmıyorum. Akşam 9 bizim uyku saatimiz. En son 4 gibi uyanmış oluyor. 5 saat uykusuzluktan sonra kolay uyuyor. İnşallah başarılı olursun ama pes etmemen lazım. Kolay gelsin :)


aakin

Bu arada gündüz uykularını da aynı şekilde yapıyoruz :)Cevaplamak için Üye ol