OTURMA

ayda soruyor: 7

Benim oğlum 4. ayını dün bitirdi. Annem bebeği koltuğun köşesine oturt diyor ama ben korkuyorum. Hani zararlı olur mu diye. Sizler bebeğinizi ne zaman oturtmaya başladınız?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Taita

tam oturtma değil de yarım oturtmaya başlayabilirsiniz isterseniz. tamamen çocuğun kendi isteği ve hazır oluşu ile alakalı. ben kızımı oturtmama rağmen 4 aylıkken oturuyordu. 5 aylıkken hiç düşmeden kendi kendine oturmayı öğrenmişti ama çok çok hareketli bir çocuk benim kızım.

siz de yavaş yavaş yarım oturtabilirsiniz diye düşünüyorum.


zeynep_krc

kızlarda erken oturtulur diye biliyorum hem ilerde dogum yapmasıda kolay oluyormus öyle duydum erkeklerde ise 5.ayından sonra sanırım


septik

Yavaş yavaş başlamalısınız bence.1-2 dk ile başlayıp, bu süreyi uzatabilirsiniz.Yavaş yavaş kasları oturmaya alışacaktır.


oglumicin

4 aylıkken destekli oturtulabiliyor.. bence oturtabilirsiniz.. kontrollü olduğunuz sürece bi sakıncası yok...


rabisceren

ben 6. ayında oturttum.erken oturtmak omurgaları henüz yumuşak olduğu için zarar görür diye biliyorum
PinkPrincess

Biz 3 aylıkken kucağımızda 4 aylıkken de koltukta destekle oturtmaya başlamıştık.zaten 5. ayında da desteksiz oturmaya başladı.Omurgaya hiçbir zararı yok,gelişimine faydası çok.Hem artık tavanı izlemekten sıkılmıştır.


JIST

oğlum 7 ay 1 haftalık. henüz desteksiz oturamıyor. mama sandalyesinde oturtuyorum bazen sizce sakıncalı mı? değilse en fazla ne kadar oturur pozisyonda durmalı?Cevaplamak için Üye ol