İki yaş sandromu çok erken başlar mı?

pmsefe soruyor: 10

Kızım 14 aylık benim işe başlamamla birlikte uyku saatinde gecikmeler, uyumamak için inatlaşma,yemeği kendi kendine yemek istemesi,izin verilmediğinde yememe tükürme,oyuncakları fırlatma , kendi başına vurma gibi agresifce bizi şok eden şeyler yapıyor.Korkuyoruz doktorumuz çok sakin bir şekilde dinledi önemsemedi.Pedagogla görüşmeli miyiz?Bunların sebebi benim işe başlamam mı iki yaş sendromu mu çözemedim.Gün içerisinde anane ve dedeyle harika vakit geçiriyor aradığımda çok neşeli hatta akşamları bizimle eve gelmemek için ayak diriyor ağlıyor.(Neden benden uzak kalması değil gibi.)

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


gesnur

takipteyim aynı krizlerdeyiz şu an


ayseserraninannesi

bizde de var ben de düşündüm acaba 2 yaş sendromuna erken mi giriyoruz.


sedaozkan

benzer durumları yaşıyoruz, ben de takipteyim.


ipekkusgoz

2 yaş civarı olan ve adına korkunç iki denen şey bebeğin artık kendi başına bir şeyler yapabileceğini keşfetmesi ve bunu talep etmesi olayı. buna bakarak evet 2 yaş sendromu denebilir ama bu onun gelişimsel bir dönemi.


tubish36

merhaba. bızde yenı 15. ayımıza gırdık.aynı sorunlar bızdede var.doktorumuza gore 2yas sendromuna gırmısız.normalde 16-18 ay baslarmıs. bir suru kıtap aldım vede nettede okuyorum neler yapmalıyım dıye.ama işimiz cok zor:(pmsefe

Merhaba.dün sorumu kardeşimle de paylaştım kendisi bi makale gönderdi Uzm Dr Erdem UZUNOĞLU'na ait."2 yaş sendromu aslında 1 yaşında başlar" diye bir yazı.Yazıyı okuyunca hem rahatladım hem de korktum,yapması olası (beklenen) daha ne hareketler varmış bu özerklik döneminde.Sizinde dediğiniz gibi işimiz zor gibi...Bakalım neler bekliyor bizi :)


tubish36

benımde doktorum ERDEM UZUNOGLU zaten:) onun onerdıgı kıtapları aldım, ama henuz okuyamadım:(


esrasena

merhaba, biz de bu sendrom 18 aylıkken başladı ve bazen azalarak bazen artarak 3.5 yaşa kadar sürdü.şu an ikna edebilirsiniz,anlatabilirsiniz,dikkatini dağıtabilirsiniz. 2 yaş ta o kadar kötü değil ama 3 yaş feci kendi adıma konuşayım,herşeye ağlayan bir çocuk haline geliyor,hastalıklar da cabası.pmsefe

merhaba size göre yolun çok başındayız...insan kendini bekleyen zorlukları öğrendikçe cehalet mutlulukmuş diyor:)


pmsefe

sendrom yerine sandrom yazmışım kimse de uyarmıyor :( Cevaplamak için Üye ol