İki yaş sandromu çok erken başlar mı?

pmsefe soruyor: 3

Kızım 14 aylık benim işe başlamamla birlikte uyku saatinde gecikmeler, uyumamak için inatlaşma,yemeği kendi kendine yemek istemesi,izin verilmediğinde yememe tükürme,oyuncakları fırlatma , kendi başına vurma gibi agresifce bizi şok eden şeyler yapıyor.Korkuyoruz doktorumuz çok sakin bir şekilde dinledi önemsemedi.Pedagogla görüşmeli miyiz?Bunların sebebi benim işe başlamam mı iki yaş sendromu mu çözemedim.Gün içerisinde anane ve dedeyle harika vakit geçiriyor aradığımda çok neşeli hatta akşamları bizimle eve gelmemek için ayak diriyor ağlıyor.(Neden benden uzak kalması değil gibi.)

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


pmsefe

:) güzel tespit...


burmeh

bu sizin çalışmanızla ilgili de olabilir. oğlum anneannesine bayılıyor ama ben normal saatımden biraz geç gelsem huzursuzlanıyormuş. bir de ben geldiğimde kesinlikle ilk 5-10 dk bana bakmıyor. anneannesine bakıyor. bana ceza veriyor. anneannesi gidince de eteklerimden ayrılmıyor. sürekli kucağıma almamı onunla ilgilenmemi istıyor. ilgileniyorum da zaten yemeği yarım saat geç yıyelim evi biraz geç topralrım sorun değil. ama bunun sonu gelmıyor. oturduğum yerden kalktığım an kıyamet kopuyor. bu durum saatlerce sürüyor sonra yavaşyavaş alışıyor gitmeyeceğime. üstelik her sabah işten çıkarken uzun uzun vedalaşıyorum akşam geleceğimi anlatmaya çalışıyorum. hiç kaçarak gitmedim daha. ama durum bu.


pmsefe

Sanırım dediğiniz gibi.Ben de akşam geldiğim de benimle ilgilenmemesinin bana yanıt vermesinin hatta resmen trip yapmasını farkındayım.Hafta sonları gayet mutluyuz ama her pazartesi bi kabus...
Cevaplamak için Üye ol