çocuğu için akıllı kol saati kullananlar

ankarali34 soruyor: 6

Merhaba

Oğlum 1.sınıfa başlayacak ve malum ortam kötü. Akıllı kol saatlerinden kullanan var mı hiç, memnun musunuz?

*şarjı ne kadar gidiyor

*aramalarda ses kalitesi nasıl,

*gps ile konumu doğru veriyor mu,

*aradığımızda kulaklık ile mi konuşuluyor yoksa mikrofondan mı,

*aradığımızda müzik mi çalıyor yoksa titreşimli mi

*hangi marka kullanıyorsunuz

Çok soru sordum yine :))

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ankarali34

Bu kadar büyük bir forumda hiç mi yok yaaaa :(


guta

Merhaba. Biz oğluma aldık wiky çocuk saati. Turkcell den aldık. Ses kalitesi iyi. Gps ile konumu henüz çok test etme şansım olmadı. Kolundan çıkardığı zaman bana uyarı geliyor. Biz kullanıyoruz ama okulda değil, parkta filan oynarken. Kötü tarafları, direk elektrikte şarj etmeyin yazıyor içinde, bilgisayara bağlayıp şarj ediyoruz. Saat kapanmıyor, benim telefonuma indirdiğim programdan kapanabiliyor ancak.  Mesela siz çocuğu öyle okula gönderseniz, çocuk her saati çıkardığında size mesaj gelecek, kolundan çıkarıp çantasına koyduğunda, saat kendi kendine acil çağrı yapıyor, sizi arıyor. Beni sinir etti bu konular biraz. O yüzden benden uzak bir yere gidecekse filan taktırıyorum.


ankarali34

Teşekkürler @guta, haklısınız çocuk bu aklına esip çıkarır, durmadan uğraşırsın. Mikrofondan mı konuşuyor peki aradığımızda, kulaklık kullanılabiliyor mu? şarjı ne kadar gidiyor sizin elinizdeki modelin? turkceldeki fiyat piyasaya göre uygun mu, pahalı mı? ordan alınca herhangi bir sorunda turkcelle mi götürüyoruz tamir için? bi de biz çocuğu aradığımızda sesli mi çalışyor, titreşim mi oluyor?

çok teşekkür ederim cvp verdiğiniz için.


guta

Bütün soruların yanıtını bilmiyorum aslında :) Mikrofon hiç denemedik, direk kolundan konuşuyor. Şarjı bütün gün yetiyor, sonrasında hep şarj ettik biz.  Turkcell den hat ile beraber kampanya vardı, hem saati oradan aldık hem de hattı. Baya bir numarası oluyor, aylık ücreti var. İstediğiniz numaraları saate kaydediyorsunuz, çocuk sadece o numaraları arayabiliyor. Telefonunuza da bir program indiriyorsunuz, oradan gps ile nerede olduğunu görebiliyorsunuz.  Fiyat diğer yerlerde de hemen hemen aynıydı. 


dilekkk

Merhaba,

Kullandınız mı acaba saati siz de? Biz de şu an araştırma içindeyiz.

İyi günler dilerim.


ankarali34

@dilekkk merhaba, ben kullandım evet ama Türkiyeden almadım, Aliexpressten getirttim 100TL ye, imei numarasını değiştirmelerini istedim ama değişmemiş 3 ay kullandık 120 gün sonra kapanacak diye mesaj geldi. toplamda 7 ay kullandık yani. Kapanmadan önce su kaçtı saate tekrar açamadık. Şimdi Wish uygulamasından yenisini sipariş ettim. 

Kullanırken çok memnun kaldım ben, oğlum 1. sınıfta olduğu için tedirgindi, ben de tedirgindim tabi. okuldan çıkar çıkmaz arıyordu, ya da bişey olduğunda hemen arıyordu. Aldığım saat telefon gibiydi, bir sürü ayarı vardı, sesini kısıp titreşimli hale getiriliyordu falan. çok memnun kaldım. ama ya btk yakalayıp kapatıyor ya bozuluyor :)) zaten turkcell vs kurumların sattıkları da bozuluyormuş yorumlara baktığımda, o nedenle 500 bir seferde verene kadar 5 tane alırım dedim. herkesin kendi kararı tabi.


bir de çinden sipariş verirseniz gps ve LBS aynı anda olan saat tercih edin. Konumu daha doğru buluyor. Elbette asla tam konum bulamıyor ama 200-300 metre sapma ile buluyor, bazen 500 metre sapma olduğu da oluyor ama nedenini bilmiyorum.


Çocuklarla ilgili çok fazla kötü haber okuduğumuz bu günlerde Allah herkesin evladını korusun inşallah. İyi günlerCevaplamak için Üye ol