kuru dut ve ceviz

ZeynepYenice soruyor: 7

kuru dut ve ceviz anne sütünü arttırır mı sizce?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


azraesra

bu konuda bildiğim tek doğru var,ne yersen ye yada iç  çocuk ne kadar çok emerse o kadar bol sütün olur


ayse_anne

kesinlikle su derim günde en 4 buçuk 5 lt içmeye çalısrm gayet artyr içmezsem hemen bellı olyr ha bırde moral ve uyku.


ZeynepYenice

bencede en önemlisi moral, uyku, su ve bebeğin ne kadar emerse o kadar çoğalacağı :) 
ancak dün 1 kaseye yakın kuru dut ve ceviz yedim, bugün her zamankinden sanki daha fazlaydı sütüm. Acaba bunun nedeni dut ve ceviz mi acaba diye düşündüm


CokBilmis

Sütünü arttırdığına inandığın her şey sütünü arttırabilir :)

Bu konuda bir yazım var:

http://www.sormabulmadunyasi.blogspot.com/2010/03/anne-sutu-nasl-arttrlr.html


nihal58

Kısa bir süre içecek üretimi yapan bir firmada çalıştım o zaman Humana Still Teaye benzeyen bir içecek yapmaya çalışıyorlardı labaratuarda ben hamileydim ve devamlı bana tattırıyorlardı :)
bu içeceğe hammadde olarak HURMA koyuyorlardı dünyanın pek çok ülkesinden (İranda filan çok kaliteli hurma oluyormuş) Hurma getirtip testler yapıyorlardı , yani Hurmanın böyle bir etkisi varmış, denemekten birşey kaybetmezsiniz :)


Meryem_

Sut uretimi baslica hormonlara bagli. Bu yuzden senin moralinin, keyfinin yerinde olmasi sart :) Diger taraftan su icmek cok muhim. Emzirirken yediklerin sutun icerigini etkiliyor elbet. Tavsiyem hic bir yiyecekte asiriya kacmaman yonunde olur. Ben hamileyken de sonrasinda da ceviz aserdim diyebilirim. Cevizin sute cok faydasi oldugunu dusunuyorum. Dere otu, yesil sebzeler (ozellikle lahana(giller)), sut, yogurt, peynir, meyve bende cok sut yapti/yapiyor.

Tabii her bunye farkli. Zamanla emzirdikce insan daha iyi anliyor neyin iyi gelip gelmedigini ( gerci senin ikinci bebekmis bu; cok daha tecrubelisin zaten biliyorsundur). Ben ozellikle sut pompalarken cikan yagli sut miktarindan yukarida anlattigim sonuclara varmistim :)


ZeynepYenice

cvplarınız için çok teşekkürler, ikinci çocuğum ama ilkinde maalesef emziremedim, sütüm olmadı :( bu cümleye kızanlar olacak ama öyle, sadece 3.5 ay mama destekli emzirebildim, sütün olmamasının nedenleri ise moral bozukluğu, stress ve her söyleneni-söyleyeni kafaya takmaktı. Ama ikincisinde akıllandım, hepsini kendimden uzaklaştırdım. Binlerce şükür olsun ki 2.kızımda çok daha iyi durumdayız :)

bu arada çokbilmiş, yazılarının takipçisiyim zaten :)

ayrıca hurmayıda hiç sevmem ama denemek lazım, herşey süt için :)Cevaplamak için Üye ol