Kendine kendine uyuma ve yer

fistikcik soruyor: 2

Merhabalar,
Daha önceki sorularda belirttiğim gibi tatlı kızım tüm uykularına emerek geçiyor. Bunu değiştirmeye çok taraftar değildim ancak bu aralar durumun biraz zorlaşmasıyla (mutlaka ayakta emmek istemesi ve bunun bende ciddi bel ağrılarına sebep olması gibi...) başka çözümler düşünmeye başladım. Yatır-kaldır yöntemi deneyimlerini okuyorum, ama henüz karar vermiş değilim...

Sorum şu : Kendi kendine uyuyan bebekler (yatır-kaldır'la bunu öğrenenler dahil) sadece kendi yataklarında mı uykuya geçebiliyorlar ? Buna dair bir paylaşım okumuştum, dışarıda olduklarında uyumakta zorlanıyorlarmış. Eğer durum böyle ise bu bizi epey zorlar demektir, sık sık dışardayız çünkü.
Bu konudaki deneyimlerinizi paylaşır mısınız ?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


indigoR

Fistikcik, benim kizim da kucagimizda evi turlayip ayni anda kollarmizla sallayarak uyuyordu. Benim belim 4 aylikken koptu. Yatir-kaldir bir kere denedim. Cok agladi, kucakta da sakinlesmedi. Bize uymuyor diye dusundum. Bebegi de kendime de iskence olacsk gibi geldi.

Yumusak gecise karar verdim. Once bi sure, otururken kucagimda salladim. Sonra yanina yatip, sarilarak salladim. Sonra yanina yatip pispisladim. Su anda, kendi yataginda masajla uyuyor. Baska evlerde cok zor uyuyor.

Yatir-kaldir sizin icin de cok kanli olabilir belki. Dayanamazsan baska alternatifler uretilebilir diye yazdim bunlari

Kolay gelsin


mona_roza

eet çokbilmiş bu modele bende sinir oluyorum şahsen, hep derim hiç uğraşmadan bebeği öle yapan anneler ben yaptım demesin, o bebek zaten öle seçmiş.her bebek aynı değil ki, dediğin gibi bizde değiliz. ben mesela yanıma yastık koyup sarılmadan uyuyamam, eşim illa karanlıkta uyumak ister vs. bazı bebekde anneye daha düşkün oluyor, acıkmasada gece emmek istiyor, ben mesela ferber benzeri yöntemleri hayal bile edmiyorum ağlarken dakika saymayı benim oğlum çatlar herhalde, beklerken bende... 
Cevaplamak için Üye ol