Fide okulları ilkokulu

basaksss soruyor: 10

Merhaba,

Fide Okullari'na cocugunu gonderen var mi acaba? Okul ile bilginiz varsa ve paylasabilirseniz cok sevinirim.


Sevgiler
Bu soruyu cevapla


22 Cevap


misscapt

Merhaba

Daha simdi gordum sirunuzu..biz 2 senedir fideliyiz. Siz neye karar verdiniz?


ayberke

Merhabalar,

soruyu ben sormadım ama bu okulu çok merak ediyorum.Eğitimi nasıl nasıl ders anlatıyorlar, siz ne kadar derslere eğitime müdahil oluyorsunuz, bu okulun fiyatı nedir?

Genel işleyiş olarak bilgi verirseniz sevinirim.Diğer okullardan farklı neler yaşıyorsunuz.Bu okula kaydolmak zor ve kaydolmuş veli bulmakta zor.

Teşekkürler.


misscapt

merhaba ayberke,

biz antalyadan gecen sene dönmüş ve orada "ödevim yok" okulundan gelmiş biri olarak fideyi buldugumuza cok sevindik. kızım su anda fidede 4. sınıf ogrencisi ve veli görüşmelerinde anlatılan bir olayı size aktarırsam sanırım biraz açıklık kazanır nasıl ders işledikleri...

biizm sınıfın hayali bir ülkesi var, adı tazmanyaya benzeyen ve arada bir oradaki insanlardan bizimkilere mektup geliyor.. şu şekilde örneğin.. bizim 200 tuğlamız var sadece ve köuümüzün etrafına çit yapmak istiyoruz. 4er sıralı halde mi yapalım yoksa 5er sıralı halde mi? (üst üste koyduklarını düşün).. hangisi ile en uzun çit elde ederiz..

gerçek hayattan bir problem bu. bölme işleminin nerede karşımıza çıktığı ve bizim bu 4 işlemle neler yaptığımızla alakalı öğrenme metodları..

fidenin sosyal medya sayfalarını takip etmeni tavsiye ederim. biz hiç bir zaman 2. kez düşünmedik. maddi imkanınız varsa ve sınava odaklı hızlı soru çözme becerili bir çocukluk geçirmesini istemiyorsanız yavrunuzun düşünebileceğiniz bir yer bence..

veli kitabından örnekler verebilirim size..

"mutlulukla öğrenme arasında anlamlı bir ilişki olduğunu biliyoruz... bu yüzden......"

"merakın en önemli öğrenme motivasyonu olduğunu düşündüğümüz için tüm öğrenme adımlarında merakın yer almasına özen gösteririz"...

yapıyorlar mı diye soruyorsanız.. bence sonuna kadar..ayberke

Merhabalar yanıtınız için teşekkürler.Birde fiyat bilgisi alsak.Ben Ali Koç'u takip ediyorum.Okuluda biliyorum ama bize uzak.Fide hayal gibi bir okul ama gerçekten dediklerini yapabiliyorlar mı onu merak ediyorum.Sistem farklı olduğu için eğitimi verecek olanlarında eğitimden geçmesi gerekiyor ve bu top yekün bir sistem.Ne mutlu size ki çocuğunuz o okulda.Bizde 4 sınıfız ve Özel okuldayız.


misscapt

Fiyatla ilgili olarak soyleyebilecegim yegane seylerden biri su: erken kayit gibi donem donem degismiyor. Kayit sirasina gore belirleniyor. Atiyorum ilk 50 su fiyattan sonraki 50 su seklinde merdiven basamaklari gibi idi. Su anda odedigimiz sanki doga ile bikfen arasi gibi bir sey emin olmamakla beraber.ayberke

Merhabalar,

Özel okul fiyatları Bilfen 45-50 arasındadır.Doğa Koleji ise 30 liste fiyatı olan yere en fazla 25 Tl ye gidersiniz.(ki bu rakam bile yüksektir.)Kime ne fiyat tutarsa.Onlara göre erken kayıt adı altında yapılan fiyat farklılıklarıdır. Bahçeşehir koleji 35 görürsünüz ondada fiyat 25-27 arasındadır fiili durum.

Okul açıldığında 26-28 aralığında olacak denmişti, fiyat aralığı(Fide) gerçekten böylemi demeye kalmadı talep patlaması nedeni ile bu fiyatın altına da düşmez ki bu fiyat şuanda  daha yüksektir.

Neyse size kolay gelsin teşekkür ederim yanıtlarınız için.


calve14

Fide için hala yorumları merak ediyorum. Avrupa yakasında bir okul açmaya niyetli midirler bilmiyorum ama. Ödev olmaması çok güzel. Ama sonra ortaokulda napıcak bu çocuklar diye düşünmeden edemiyorum


thousand

Fide'nin  erken kayıt dönemi ücreti 40.250 + kdv. İlkokul ve ortaokul ücreti bu. Sanırım 31.12.2018'e kadar geçerli.calve14

Neeeee???  Demek istedim :) 


calve14

Ali Koç'un ilkokulda çocuğu devlet okuluna gönderin, ille de para vermek istiyorsanız bize 40 bin verin dediği yer sanırım. 
Cevaplamak için Üye ol