yüksek ani ses korkusu

sevda soruyor: 4

merhaba herkeze,
 kızım uçak sesi, motorsiklet sesi,ezan sesi.... ve birçok ani seslerden çok korkuyor. yolda yürürken bazen ani refleks veriyor oluşan gürültüden. ne yapmalıyım? neden böyle bir korku oluştu ? normalmi ?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


sevda

bilmeden doğru davranmışım. geçici olacağını duymam rahatlattı insan tedirgin oluyor. çok tşk bilgileriniz için


kuzenyas

benim kızım boş bir poşetin yere düşme sesine bile tepki verirdi.6.aya kadar şiddetle devam etti sonra daha az tepki vermeye başladı.elektriki süpürgesi çalıştırmya korkuyordum mesela.öyle çok korkup ağlıyordu ki....artık düğmesine beraber basmakta buldum çareyi.
yine korktuğunda sarılırdım.bu da işe yarardı.
hala bazen bazı seslerden korktuğunu söyler hemen sarılırım.hımmm ne sesiymiş bu aaaa araba çalışıyor,gel bakalım kim gelmiş filan diyorum.gülmeye başlıyoruz.


sevda

bizimkisi korktuğu anda elleriyle gözlerini kapatıyor. kendine dokunmamızdan bazen hoşlanıyor bazen istemiyor. o yüzden her zaman sarılmak mümkün olmuyor , önce hemen açıklama yapıyorum sonrada konuyu değiştirme yoluna gidiyoruz. dün 19 mayıs gösterisinin sesleri acaip korkuttu, bizde ailece sesli bir şekilde şarkı söyledik çok etkili oldu manzarada pek komikti bir yandan güldük bir yandan söyledik. yemek sonrası masada oturuyorduk masada ritm tutmalar felan :) bizim içinde eğlence oldu. 


Pinaro

merhaba..13 aylık olan kızım eşimle birbirimize seslendiğimizde zil çaldıgında yüksek ani bir seste birden kucagıma atlayıp ağlıyor korkuyor..yeni başladı neden acaba böyle birşey yaşadınız mı arkadaşlar.Cevaplamak için Üye ol