Popodan gelen kan

Minisinannesi soruyor: 9

Arkadaşlar 3 yaşındaki oğlum kısa bir süredir kakasını yaptıktan sonra poposundan 1 damla kan geliyor. Neden olabilir acaba? Doktora götürmeme gerek var mı? Daha önce böyle bir şeyle karşılaşmış olanlar varsa beni aydınlatabilirler mi lütfen?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


AOA

kakasını yaparken zorladığı için çatlama, yırtılma olmuş olabilir. mutlaka çocuk cerrahisi uzmanına gitmenizi öneririm. geçmiş olsun.


dennis

bence de mutlaka bir uzmana danışmalısınız. umarım önemli bir şey değildir. sağlıklı günler dileğiyle...


Minisinannesi

Teşekkür ederim ikinize de ;)
Bugün dayanamayıp götürdüm doktora. Bir merhem verdi orasına sürmemiz için. Şimdilik onu kullanacakmışız. İşe yararsa ne ala. Yaramazsa da yine gitmemiz gerekecek tabi bakalım...


Fundaaa

kakası çok mu katı,katıysa kakasının yumşaması için şurup vermesi lazımdı;eğer yumşaksa kanın başka bi nedeni olabilir krem işe yarar mı bilmiyorum ama bence başka bi dr a götürmektede fayda var,atlanmaması gereken bir konu bence...Minisinannesi

kakası katı değil canım gayet normal yapıyor aslında kan da her defasında gelmiyor kimi zaman bakıyorum birşey yok kimi zamansa dediğim gibi en fazla 1, 2 damla kadar geliyor. başka bir doktora da mı götürmeli miyim diyorsun?


ekim_

iç hemoroid veya çatlak(fissür olabilir.muayene edilmesi şar gibi görünüyor.çocuk cerrahisine..
geçmiş olsun;umarım önemli birşey değildir.


Minisinannesi

teşekkür ederim, ben de öyle umuyorum :(


Fundaaa

canım sen yinede başka bi dr a da bir götür,acımıyorsa ağlamıyosa önemli olmayabilir ama yinede ihmale gelmez kuzular..


Minisinannesi

Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim..
Doktorun verdiği ilacı kullanıyoruz dün sabahtan beri. Şimdiye kadar iki kere tuvalete çıktı, ikisinde de kan gelmedi çok şükür. Bu kadar kısa sürede ilacın etki göstereceğini düşünmüyorum gerçi daha önce de bahsettiğim gibi gelmediği zamanlarda oluyordu önceden, yine öyle bir durum söz konusu olabilir. Bir kaç gün kullanalım bakalım nasıl devam edecek.. Olmazsa muhakkak ikinci bir doktora gideriz.


Cevaplamak için Üye ol