Bebeğim öğrendiği hareketi unuttu

voguefash soruyor: 3

Merhaba oğlum yaklaşık 1 ay kadar önce sırtüstü yattığı yerden sağa sola yuvarlanıp yüzüstü konuma gelmeyi öğrenmişti. Daha doğrusu biz oyuncaklarla öğretmiştik. Normalde pek yapmıyordu zaten. Bir haftadır aynı şeyi deniyorum yapması için uğraşıyorum fakat yattığı yerde biraz çırpınıyo ama sağa sola dönemiyor 😑 Öğrendiği şeyi yapmadığı zaman unutur mu bebek? Ben anlamadım valla benzer durum olanlar yazarsa çok sevinirim

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ayberke

Merhabalar dert etmeyin kendinize , bebekler kendi gelişim sürecinde olan şeyleri yaparlar.Zamanı gelince hepsini tıkır tıkır yaparlar.

Sırtan yüzüstüne yüzüstünden sırt üstüne donmeyi aynı anda yapmıyorlar.Birini yaptıktan yaklaşık 1 ay içiersinde diğerini yapabiliyorlar.En azından benim oğlu öyle yapmıştı.Hiç te hatırlamam bu hareketleri yaptırmaya çalıştığımı.kendi gelişim süreci bu beklersiniz 10 aylık olana kadar belki o zaman yapmaz ise sıkıntı var mı diye düşünürsünüz bence.

Şimdiden gereksiz kaygılanmayın diye düşünüyorum.


ssebnemm

Söylediğiniz hareket gelişimsel olarak yapması gereken bir hareket ve öğretmek için uğraşmanıza da gerek yoktu :) emin olun çok daha önce deneseydiniz bu hareketi yapabilirdi. Unutması imkansız canı istemiyordur artık. 


ssebnemm

Bir de artık emekleme dönemine geçmiş dönmek yerine onunla uğraşıyordum kuzucuk :)Cevaplamak için Üye ol