Hep zayıf hep zayıf

gesnur soruyor: 7

8 aylık kız bebeğimiz asya, 3300 gram doğdu.

şu an 7100 gram ve boyu 69 cm. boy olarak iyi ama kilo olarak doğumdan beri hep düşük seyretti.

5. aya kadar emzirdim sadece, 5. ayda ek gıdaya başladık hala da yoğun olarak emziriyorum, sütüm bol (maşallah diyeyim)

neyi sevip neyi sevmediğini öğrenemedim hala, her şeyden sadece 2 kaşık yiyor gerisinde ağzını kilitliyor. tek sevdiği şey ekmek, ona eminim..ne çeşit ekmekler denedim kendim de yaptım ama bildiğimiz somun ekmeklerden seviyor. 1dilim ekmeğin içini damağıyla eze eze götürüyor, dişi de yok daha

kilosu beni üzüyor, zorla yedirmek de hiç istemiyorum. ne yapayım ben?kilo azlığı endişelenilecek birşey midir?kilosu az olsa ne olur?gelişim geriliği midir bu?bir de ekmek yemesinin sakıncası var mıdır?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


julyasia

bu Asya'lar böyle zayıf herhalde :)

benim kızım da 2600 doğdu ve şu an 2 yaşında ve hala zayıf. hiç bir zaman tombul bebek olmadı. iştahı da yerinde çoğu şeyi yer ama zayıf. sizin kızınızın durumu genetik olabilir. sağlığı yerindeyse ve her şeyden az da olsa yiyorsa çok telaş etmeyin derim.


can80

Bizde böyleyiz 2 kasık alıyor sonra kafayı çeviriyor zorlamıyorum bende kendi haline bırakıyorum iki gün önce drdaytik 50 günde 400 gr almış boyu hiç uzamamış canım cok sıkıldı idrar tahlili yapıldı temiz çıktı enfeksiyon oluncada etkilermiş aklınızda bulunsun.


gesnur

teşekkürler cevaplara, evet bir huzursuzluğu yok dişten başka, aç gibi de davranmıyor demek ki yetiyor diye düşünmekten başka çare yok sanırım. meliserb daha önce bir idrar yolu enfeksiyonu atlattık. ama şu an temiz yine de kilosu az seyrediyor:(


yie

9 aylikken kizimin daha bu sabah dr kontrolu vardi; boy 71,5 cm kilo 7100 gr :)) yani sizin 8 aylik kizinizla ayni kiloda..bizim doktorumuz boyunun uzamasinin daha onemli oldugunu soyluyor; kilosu ise hep ortalamanin altinda, ama normal limiter dahilinde oldugu icin sorun yapmiyoruz, hatta dr zayif diyen olursa hiiicccc kulak asmayin, dru gayet memnun deyin, dedi :))


gullika

Kilosu bir önceki aya göre eksiye düşmedikçe,yani kilo alımı ve boy uzaması aydan aya artış gösteriyorsa büyüyor demektir endişe edecek,büyüme geriliği olduğunu düşündürecek bir şey yoktur demişti dr.umuz.
Beyaz ekmek ben de vermedim,hala da tercih etmiyorum.Kendimiz de tam buğday,ruşeymli esmer ekmeklerden yiyoruz ,ondan veriyorum.


Sanemm

Kilo alımına takmayın, şu kitabı okuyun rahatlarsınız; Carlos Gonzales ''Çocuğum yemek yemiyor''...


gesnur

haklısınız bu yemek işi ayrı bir sınav yani...Cevaplamak için Üye ol