nSt için ücret

doa1974 soruyor: 5

ikinci kez muayene ücreti ödediğim doktor yanında bir de nst için ücret talep etti. ( doktor değiştirmiştim) hem de tam 270 tl. sigorta limitim doldu sadece anlaşmalı ücretlerden faydalanıp kendim ödüyorum, bu ücret bir kez alınıyormuş sigorta dolduğu için benden alınacakmış. daha önce de aynı doktorda 2 kez nst yapıldı biri acil bir durmda diğeri de diğer muayenede o zaman böyle bir şeyden bahsedilmedi nedense şimdi 1 ay sonra  3. nstde talep edildi.

daha öncesindeki doktorum bir kez acil durum şüphesiyle özel hastaneye yönlendirmişti ve hastanenin anlaşmalı doktoru idi. hiç para alınmadı. sonra karar aşamasında 1 ya da 2 kez gittiğim doktorlar da nst yaptı ve ücretten hiç bahsetmediler hatta bir tanesi 2. gidişimde ücretsiz diyetisyen randevusu ayarlamıştı ek olarak.  sigorta anlaşmalı özel muayenesi olan doktorlar bu şekilde ücret alıyor mu nst den? şu an para vs ikinci planda tabii son anda doktor değiştirmiş olmaktan dolayı ama epey bir hayal kırıklığı yarattı bu durum bende.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


emel_kaan

Ilk defa nst icin ucret alindigi duydum. Ozel sogortam vardi ve muaynehanede nst ye bagladim hep, hic para istenmedi bunun icin. Hastane de ucret alinip alinmadigi hakkinda fikrim yok.


ipekkgulnur

Bizim özel sağlık sigortamiz yoktu ve her seferinde nst icin ilave ücret aldilar.


hamdusena

ben hiç birinde nst için ayrı bir ödeme yapmadım ikisinde drum özeldeki bir dr du


maviboncukk

Ücret ödemedim nst ye


munisal

bana 7 kez nst yapıldı bir gunde(sonra da dogum yaptım) ücreti 15 tl -ssklı değilsen 30-40 demek


ilkini odedim sadece gerisi ucretsizdi.
ayrıca doktror ucreti fazlaysa almıyorlar bile(ben doktora 15 tl verdiğim için)Cevaplamak için Üye ol