11 aylık (yürümeyen) bebekle tatil

baisy soruyor: 7

15 haziranda tatile gideceğiz kızım 11 ay 10 günlük olacak şimdi emeklemiyor bile, o zamana emekler diye umuyorum ama tam da meraklı ve hareketli olduğu bu dönemde tatil nasıl geçer, hep kucakta nı duracak.. bu dönemde tatil yapmış anneler yardımcı olabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ilkayoz

Tam 11 aylikken ilk tatilimize girmistik ve bugune kadar ki tatillerimizin en rahatiydi,sadece biraz yerlerini yadirgamis ve gece kesintisiz uyumamamislardi.yesil alani bol olan biryerde rahat edersiniz onlari cimenlerin ustune koyup beraberce oynamistik.


nilgun27

Bizde tam yasina girmek uzereydi ilk tatilimize gittigimizde. bizkmkide yurumuyordu sadece emekliyordu. cok skinti olmadi. yalnizca plajda emeklerken acaba agzina kum girdimi, acaba eli yandi mi gibi endiselerimiz olmustu.

Biz annane ve babanneyi de almistik yanimiza. Donusumlu olarak kucakladik, elinden tutup yuruttuk ya da kucagimizda denize soktuk. Oglum cok mutlu olmistu tatil boyunca. Suan yuruyor. bizim endisemiz bu yil ki tatil:) sian yurumuyor kosuyor kaciyor cunku:)


lokuum

biz yapmıştık emeklediği dönemdi ama yürümüyordu bir sıkıntı olmadı kuda çimende emekledi birkaç kez kumda yedi bezini bağlıyordum simitine oturtuyordum suyu çok seviyordu birde tabiki şapkası vardıi bunun dışında hareketli bir bebekti yorulup tatilde uykuları çok güzel olmuştu açıkhavada. oteldede bebek yatağında yatmıştı. yürüyüncede sıkıntı yaşamadık sizin tavrınızda önemli tabiki kimisi çok rahattır kimiside çok evhamlıdır.


baisy

çok teşekkürler cevaplar için, bi de yanında 3 yaşında abi olunca tatil mi yapacağız yorulacak mıyız bilemedim..


mer_ve_

3 rahat biyaş onunla çok ilgilenmeniz gerekmez ama bebekle ilgilenmek lazım genede bebek kumda oynarken abide suda oynar sizde güneşlenebilirsiniz bile bence hem eşinizde var yalnız değilsiniz sanırım. kumda emekler işte arkadaşların dedii gibi aradada kum yer


Uk_Den

Kumda oynaması için en uygun zamanlar. Çocuk klübü türü bir yer varsa 2.5 yaşındaki epey zevk alacaktır. Keyfini çıkarın. Sorunuz olursa 

www.gezginanne.com bloguma bakabilir, sorunuz olursa sorabilirsiniz.


laralara

Merhaba baisy. Biz de agustos ortasi tatile gidecegiz ve bizim kiz da muhtemelen sadece emekliyo olacak.(umarim yani, henuz emeklemiyor). Acaba siz dondunuz mu? Nasıldı tatil? Bebis cok zorlandı mı? Onerileriniz var mı?Cevaplamak için Üye ol