Sürekli pipiyle oynamak

iflah_olmaz soruyor: 8

oğlum 15.ayın içinde özellikle son 1 aydır bezini açtığımızda pipisiyle oynuyor.ama ne oynama:-)))gülüyor kahkahalar atıyor.sürekli çekiştirip duruyor.bu zararlımıdır bilemedim.

zaten bez bağlamak hep zordu şimdide oynucam diye bağlatmıyor.bu normalmidir?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Sanemm

Anne karnındayken tek eğlenceleri oymuş :) demek ki biraz geç hatırladı sizinki ana rahmi eğlencesini...

Uzmanlar müdahale etmeyin diyor. Ne tepki ne de ilgi gösterin. Kendisini tanıması ve cinsel kimliğinin oluşması için olağan bir süreç bu.

Bez bağlaken de küçüklükten alıştırdığım bir şarkı var, onu söylediğimde bezinin bağlanacağını ve müsade etmesi gerektiğini biliyor. Ben şarkıyı söylerken o da el çırpıyor. Bu da olmazsa bez bağlarken eline bir oyuncak verebilirsiniz, kakalı bezlerde oynaması sıkıntı yaratıyor temizlik açısından.


iflah_olmaz

engellemiyorum ama çekiştiriyo vuruyo falan zarar vericekmiş gibi geliyo.bi de öyle keyifleniyoki oynadıkça pipisi büyüyo:-)))ilk gördüğümde çok şaşırmıştım ama bu da normalmiş sanırım:-)))


ponyy

BENİM OĞLUMDA DA  5 YAŞINDA.  SÜREKLİ PİPİYLE OYNUYOR.  BABANESİ AYIP FALAN DEDİ . BABAMIZ DA OĞLUM YERİNDE Mİ FALAN DİYOR. HİÇBİŞİY SÖYLEMEMELİ GALİBA.


saneray

Aynı durum bizde de var.Bezini açtığım anda hooop el oraya.Bezini kapatmaya çalışırsam kızıyor.Ben de biraz oynamasına izin veriyorum sonra ilgisini dağıtarak bezini kapatıyorum.neretva

Bebekler haz ve acı odaklılar. Acıdan kaç, ne haz veriyorsa ona koş. E pipiyle oynamak da onlara göre ilginç ve güzel. Merak etmeyin asla acıtmaz, acıtsa yapmaz. Hiç tepki vermeyin, gülmeyin, kızmayın. Zaten 2 yaşında fallik döneme girecekler, sonra tekrar sanırım 5-6 yaş gibi oraya ilgileri uyanacak. O zamanı çalışmadım daha :))


iflah_olmaz

sağolun anneler:-)))rahatladım valahi.

 


mert_mert

bizimki çekip çekip sündürüyor ben bazen kopacak diye korkuyorum ne elastik bir şey yarabbim bu :)))hale15

ya arkadaşlar aynı konu ile ilgili araştırma yapacaktım inanın,biz de de aynı durum var bir kaç haftadır,kızım bezi açılır açılmaz elini atıyor ve sanki canını acıtacak kadar oynuyor,zor zar bişeylerle meşgul etmeye çalışarak bez kapıyorum,bedenlerini tanıyacaklarını biliyorum ama erken mi nasıl davranılmalı bilmiyorum


Cevaplamak için Üye ol