Dil gelişimi konuşma gecikmesi

mineminem soruyor: 7

merhaba annişler

1 yaşinda bebişlerinizin dil gelişimi ne durumda? Kizim henüz doğru düzgün bisi söylemiyor :/

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


cansuege

Benim kizimda 11 aylik oda oyle normal bence sadece abisinin adini soyluyor ege baskada birsey demiyor.uzmeyin kendinizi


mineminem

Anne diyordu unuttu.sonra bababa ABA mama bunlari söylüyordu simdi bisi demiyor yine konuşmuyor :(


cansuege

Unutmuyordur biraz fazla konusun derim. Gerci benim oglum tam konusmasi 3yasinda oldu simdide susturamiyoruz :) cocuklar birbirinden farklidir oncelikle baska bebekler konusuyor diye uzulmeyin bugun anne demez yarin der yada baska birsey bence daha kucuk zaman verin bizler biraz buyunce herseyi bir anda yapmalarini bekliyoruz hem konussun hem yurusun vs. Yakinda soyler birseyler hic konusmuyorsa dr.a gidersiniz bir kac kelime soylemesi bile yeter.


guta

Bizimki de sadece mama baba meme  düştü bitti gitti diyor. Bir de abisinde aba diyor. Bunun dışında sürekli konuşuyor ama anlamlı değil :) Dert etmeyin, büyük oğlum da 2 yaşında başlamıştı. Muhtemelen bu da öyle olacak.


selencem

11 ay endişelenmek için çok erken bence.


AyazDenizz

oğlum 4 gün sonra 1 yaşında olacak. Bizimki de gel gel, gaga, anne, mama, dede, baba vs. gibi sesler çıkarıyor. Bence de daha erken diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda görücez bakalım ne duruma geleceklerini.


mineminem

Çok şükür tekrar başladı konuşmaya :) hepinize teşekürlerCevaplamak için Üye ol