Kreş seçimi

AGA soruyor: 2

Ankara Ümitköy'de Rota Çocuklar kreşi hakkında fikri olan var mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


kpinar7

Ben ümitköy rotayı gezmiş ve fiziki koşullar olarak çok beğenmiştim. Tercihimi ondan yana kullanacaktım ki, doktorumuz rota nın çocuk eğitimi konusunda baskıcı ve yanlış tutumlar izlediğini söylerek bizi uyardı.Doktorumuzun fikirlerine çok güvendiğim için tercih etmedim. Baskıcı davranışların özellikle bez, emzik bırakma döneminde yaşandığından örnekler verdi.

Biz tercihimizi kids academy den yana yaptık. eğitim kadrosunun ve öğretmenlerin tecrübesinden dolayı.


kpinar7

Sevgili suus,

"Sitede çok sayıda reklam yapmaya calısan insan var. Fotoğraflı ve gerçek kullanıcıların düşüncelerine itimat etmenizi öneririm." derken benim gibi fotoğrafı olmayan kullanıcıları dikkate almayın diyorsunuz yani. Genel olarak siteye baktığınızda bu şekilde o kadar çok kullanıcı var ki, fotoğraflı yada fotoğrafsız diye ciddiye almak yada almamak çok doğru olmaz diye düşünüyorum.

Benim yorumum yaşadığım, düşüncelerine güvendiğim birinin yönlendirmesi sonucudur. Tabi ki en doğru gözlem yaşanarak verilir, titiz anne olmak, çok araştıran, çok düşünen anne olmak gibi kavramlar fazlasıyla görecelidir. Herkesin titizliği, düşünceliği kendine aittir.

Yorumunuzda sizin tercih ettiğiniz okula karşı yazılan olumsuz düşünceye karşı saygılı olmak da ayrı bir erdemlik ve olgunluktur bence hemen karalamak yada karşı atağa geçmek yerine.

Benim behsettiğim okul amerikan olan değil ayrıca onu da belirtmek isterim. Zaten Rotayı da daha önce gezdiğimi belirtmiştim. Bahsedilen 2 yer içinde kıyaslama yapılırsa çok büyük farklar yok, zaten psikolog, hemşire gibi özellikler belli bir seviyenin üstündeki bir çok kreşte var, kids academy dede olduğu gibi.

Söz konusu olan çocuklar benim, senin ya da onun çocuğu hiç fark etmez. Önemli olan onları düşünen onlar için en iyiyi araştıran annelerin fikir sahibi olmasını sağlamak. Bu site herkesin olumlu ve olumsuz düşüncelerini paylaştığı açık bir ortamdır. Herkesin olumlu şeyler yazdığı bir ortam ne kadar gelişmeye açık olur acaba bunuda düşünmek lazım.Cevaplamak için Üye ol