rezene çayı

eab soruyor: 10

Bu ayda bebeğinize rezene çayı verdiniz mi ? Milupanın yada Humananın rezene çayını mı almalıyım yoksa aktardan alıp yapmak mı daha iyi olur? Bu konuda fikirlerinizi yazabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


nnunnis

Ben oğluma bu aylarda Milupanın rezene çayını vermiştim ama çok az tabi .Tadı şekerli olduğu için sevmişti ama aktardan alıcağınızın tadı biraz yavan olur.Her ikisinden de deneyin bir iki çay kaşığı hangisini severse onu kullanın.Ben milupanınkisini kendim içiyordum daha çok süt yapsın diye ve sütten bebeğe geçtiği için bebek de daha rahat oluyor ve daha rahat uyuyodu.


barbunya

bende milupanın rezene çayını kullanmıştım epeyce..bebeğime de veriyordum,kendimde içiyordum..çok gazlı bir bebekti,epey faydasını görmüştük..


simy

Canım ben milupanın gece çaylarından vermiştim çok az hazırlıyordum.


momoveannesi

Rezeneyi kendim içtim, oğluma vermemiştim. Gazı için, masaj yapıyor ve elma yağı kullanıyordum.Yağıda  ayaklarına ve karnına sürüyordum.


ipekkusgoz

Ben de tohumunu kullanıyordum ama doktor onları çocuk için kullanmamamı söyledi, ondan sonra bıraktım milupanın kimyonlu rezenesini kullanıyorum bazen.oykm_08

kızıma çok zorda kalınca 1 çay kaşığı vermiştim, ben de 1 kutuyu anca bitirdim genelde kimyon içtim


eab

peki aktardan aldığımı nasıl demlicem milupanınki şekerli olduğu için onu denemek istiyorum milupadan 30 cc verdim 1 günde


ema

Ben direk bebeğime vermemiştim ama kendim bol bol içmiştim.Bir işe yaramamıştı ama..ipekkusgoz

Süzgeçli çay topları ya da kaşıkları var (Tchibo'dan almıştım).Ben onun içine koyup sıcak suya koyuyorum topu ya da kaşığı.Bir süre sonra kendisi rengini ve tadını bırakıyor suya.


urasbebek

rezeneyi bebegin gazı içinmi vereceksin ben tavsiye etmiyorum 6 aydan evvel dr hiç bişey vermeyin diyor emziriyorsan papatya rezene ve anosonu aktardan eşit miktarda karıştırt demle ve kendin iç bence benim bebegim dogumdan itibaren hep gazlıydı bu yuzden belki on dr gittik ama bebegim üç aylık ve ben hiç gaz ilacı vermedim ben rezene anoson ve papatyanın çok faydasını gördüm tabi kendim içtim dene benceCevaplamak için Üye ol