rezene çayı

eab soruyor: 2

Bu ayda bebeğinize rezene çayı verdiniz mi ? Milupanın yada Humananın rezene çayını mı almalıyım yoksa aktardan alıp yapmak mı daha iyi olur? Bu konuda fikirlerinizi yazabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


laylaa

Oglum coook gazli bir bebekti. Ilk ay uyanik oldugunda sancilar yuzunden hep agladi. Doktorumuz da birinci ay dolunca humana rezene cayi icirebilecegimizi soyledi, tabii gunde 30 ml' yi asmayacak sekilde. Bebege her emzirmeden once 2-3 cay kasigi icirdim, kendim de gunde 2 fincan ictim. Gaz problemini tam gecirmese de, bebegin alttan gaz cikartmasini kolaylastirdigi icin bir rahatlama oluyor. 4. Aydan sonra gaz problemimiz kalmadi, oglum icmese de ben arada bir iciyorum, sanki sutumu de arttiriyor gibi geldi de :)


gulenozel

Ben de hem aktardan alınan rezene cayı hem de humananin ki varde emir zaten kendi hiçbirini icmedi, ben içiyordum. Biz gaz ici esimin sablasinin belcikadan getirdigi bir damla ile zinco kullandik. Ancak emir su anda 3,5 aylık ve 3. Aylık kontrolünde doktor değiştirdik o damlaları bıraktırdı. Oğlumda dönmeyi ayakları kaldırmayı öğrenip hareket halinde bur bebeğe dönüştü artık gaz problemlerimiz yok. Ben de

Çayları misafirlere yapıyorum artık, kendim de zaten içmeyi hiç sevmiyordum.
Cevaplamak için Üye ol