Cinsiyet üzgünüm

ponyy soruyor: 10

 

  tam   10 hafta 1 günlük hamileliğim.  dün doktora gittim bir oğlum daha olacak benede gördüm çıkıntıyı.

doktorum da  hayır demedi büyük ihtimal erkek. bir oğlum var üzülmemem için söylememiş sekreteri de öyle söyledi.hocam hiç yanılmaz dedi.

bir oğlumdan sonra kız bebek çok istiyordum. moralim bozuldu üzüldüm.

kendimi kıza hazırlamışım aile  eşim herkes de kız istiyor tabii.

2 oğlu olan anneler  ne der acaba??

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


smurfette

bende de hep ilk kizsa ikinciside kiz , ilk erkekse ikinciside erkek olsun istegi var ne guzel sizin oyle olmus iste..


ozlemada7

Arkadasim 1hafta once ucuncu oglunu dunyaya getirdi,ucuncuyu sadece kiz olsun diye istiyordu aslinda,ama simdi cok mutlu,onemli olan gercektende saglikli olmasi,gerisi bos


neretva

Ben de ikincisini kız isterim, günün birinde olursa inşallah. Bu gerçek. Ama erkek de olsa ilk anda ufak bir duraksama olsa da hemen toparlamaya çalışırım. Öncelikle sağlıklı ve hayırlı, mutlu bir bebek olması önemli. Şimdi şöyle düşünüyorum ömrümüz yeterse ve iki oğlumuz olursa, üzerine belki bir kız çocuğu evlat edinerek bu özlemimizi dindiririz. Zaten evlat edinmeyi çok istiyorum, belki böyle bir yol açılmış olur.


dilammm

 Burada çocuğu hasta veya sağlıklı- engelsiz çocuklardan farklı bir halde olan anneler sizin üzüntünüzü okuyunca daha çok üzülmüşlerdir heralde. Hepsi imtihan vesilesi tabi ki, ama ne gelirse başımızın tacı.. Bir kızım var bir tane daha olursa çook sevinirim çünkü kızıma yoldaş olur. Bir oğlum olursa yine çook sevinirim, bir de erkek büyütmüş olurum ve kızıma arka çıkar..Evladın kızı-erkeği birdir, yapmayın lütfen. Sağlıcakla kucağınza alın umarım.


emir_melek

Ne güzel arkadaş olurlar böyle dusunmeyin. İns sağlıkla kulağınıza alırsınız. Kulağınıza alıp sıcaklığını hissedince nasıl böyle düşünmüşüm diyeceksiniz :)Aysegul_

ben ikinci gebeliğimden önce ikinci de erkek olsun istiyordum. fakat gebe kaldığım günden beri herkesin bir de kızın olsun lafının (bir günde 5 kişiden filan duyuyuordum artık) etkisiyle sanırım nasıl olduğunu anlamadığım şekilde kız beklentisine girmişim. erkek olduğunu öğrenince şaşırdım ve ilk anda çok sevinemedim. bir kaç gün sonra durumu daha iyi idrak etmeye başladım, şu an gayet memnunum. kucağıma alınca dünyadaki hiç bir kıza değişmeyeceğimi biliyorum oğlumu da.
bu arada ilk hevesle haber verdiğimiz bir iki kişiden olumsuz tepkiler alınca (aaa hay allah tüh gibi!) inanılmaz gıcık ve sinir oldum. kimse sormadıkça cinsiyet söylememeye karar verdim artık.


Gamze_Fatih

BNDE İKİNCİYİ KIZ İSTERİM EĞER Bİ GÜN DÜŞÜNÜRSEK NASİPP AMA SANMIYORM SÜLALEDE HERKES ERKEK :)) TORUN TORBA HEP ERKEK :)) 10 TANEDE DOĞURSAM ERKEK OLUR GİBİ GELİYO :))


NLN_ELA

Hiç üzülme bence sağlıklı sıhhatli olsun öncelikle..

Hem iki erkek birbirlerine arkadaş olurlar ,cinsiyetler aynı olunca kardeşler arasında bağ ve paylaşımlar da  daha güçlü oluyor sanki..

 aytul79

şu an sizin yerinizde olmak isteyen kaç anne adayı var diye hiç düşündünüz mü?

o minik erkeğiniz dünyaya gözlerini açar büyüdükçe ona o kadar bağlanır ve seversiniz ki bugün bu duygular içinde olduğunuza çok pişman olabilirsiniz. bence şükretmeli ve bu mucizenin keyfine varmalısınız. Rabbim herkese anne olma şansı tanımıyor. bu ayrıcalığa sahip olduğunuz için şükretmelisiniz.


kuzum

http://www.hepimizaileyiz.com/Doc/5598/Anne-Karnindaki-Bebek-Ne-Hisseder


Verdiğim linkteki yazıyı okuyun lütfen. Anne karnındaki bebeğin bilinçsiz de olsa aktif olarak duygusal gelişiminin olduğunu ve cinsiyet ya da başka sebeplerden dolayı istenmeme durumunu hissettiği, tüm bunların da kişiliğine varıncaya kadar bebeği ileriki hayatında da etkilediği türünden bilgiler yazıyor. Başka yerde de okumuştum, bebeğin istenmediğini hissedebildiğini ve bundan kötü etkilendiğini. Cevaplamak için Üye ol