Cinsiyet üzgünüm

ponyy soruyor: 7

 

  tam   10 hafta 1 günlük hamileliğim.  dün doktora gittim bir oğlum daha olacak benede gördüm çıkıntıyı.

doktorum da  hayır demedi büyük ihtimal erkek. bir oğlum var üzülmemem için söylememiş sekreteri de öyle söyledi.hocam hiç yanılmaz dedi.

bir oğlumdan sonra kız bebek çok istiyordum. moralim bozuldu üzüldüm.

kendimi kıza hazırlamışım aile  eşim herkes de kız istiyor tabii.

2 oğlu olan anneler  ne der acaba??

Bu soruyu cevapla


37 Cevap


yuksel_

ponyy, bence hem oğlunuz hem de karnınızdaki bebek öncelikle sağlıklı olduğu için, hiç bir fiziksel ya da gelişimsel sorunu olmadığı için şükretmeli ve sevinmelisiniz. Üzülecek bir durum göremiyorum ben. sağlıklı ve iyi, düzgün insanlar olsunlar, öncelik bu olmalı her zaman diye düşünüyorum.


anneoldum

Öncelikle inşallah sağlıklı bir bebeğiniz olur diyorum.2. si 10 haftalıkken henüz cinsiyuet belli olmaz diye biliyorum en erken usg de 13 -14 hafta belli oluyor.O çıkıntı kız bebeğin labiaları daha gelişmediği için klitorislede karıstırılabilir.Bence sizde sevinin sağlıklı bi gebesiniz bebeğiniz sağlıklı ve insallah doğana kadar da böyle olur.Üzülmeniz yersiz herşeyin hayırlısı....


1sehzade1sultan

abim tam 14 yıldır çocuk sahibi olamıyor ve bunun gibi bir sürü insan siz kalkmış ne için üzülüyorsunuz çok enterasan! şükr ettiniz mi hiç?sağlıklı bir bebeğiniz olacağı için,lütfen biraz düşünün gerçekten ne için üzüldüğünüzü !!


gesnur

ya herkesin derdi kendine tamam da, burda ne dermansız dertlerle uğraşan anneler var, yazmayacaktım ama duramadım, bu yaptığınız-yani allah size bir evlat nasip etmiş iken, sağlıklı olsun inşallah diyeceğiniz yerde oturup cinsiyete üzülmek- herşeyden önce günah, sonra şükretmeyi bilmemektir.

çocuğu olmadığı olamadığı için üzülenler var, çocuğu sırf desteksiz oturmayı öğrenebilsin diye, ne ızdıraplar çekenler var, ama bu sizinki..?

allah hayırlısını versin hakkınızda


melihece

gesnur a aynen katılmakla birlikte gerçekten şaşkınım nasıl böyle düşünebildiğinizi anlayamıyorum:S dilerim hamileeiğiniz sorunsuz bebeğiniz sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur..................


nadia

bence aynı cinsiyetten olmaları arkadaşlık kurmaları açısından çok iyi, kız-erkek kardeşler arasında dialog bi yere kadar.

bu arada herkesin gönlünden geçen bir cinsiyet vardır bence, ama genelde dile getirilmez. ben de tepki gösterenleri anlayamadım :)

sağlıklı bir doğum dilerim.


ponyy

arkadaşlar  hepinize teşekkür ederim. 

şu anda 17  haftalık hamileyim.   doktorum gerçekten çok uzman bir doktor.

 cinsiyet konusunda ,yanılmadı tahmin ettiğim gibi.

şükrediyorum şimdi. aslan gibi 2 oğlumun olmasının tadını çıkaracağımdan eminim.

büyük oğluma tapıyorum . hayatımın anlamı benim.

şimdi algılayamadım belki ama doğduktan sonra minik bebeğim de aynı şekilde olacak.

arkamda 2 oğlanla kendimi daha güçlü hissetmeye başladım bile:)))   5 yaşında olmasına rağmen babasıbana laf etse ,  asla laf söyletmiyor oğlum. kızıyor babasına ve susuturuyor:)  arkam sağlam benim diye eşime takılıyorum...  herşey yolunda.  ambiosentez de yaptırdım. bir sıkıntım yok çok şükür.

paylaşımlarınıza teşekkür ederim....

 

 
Cevaplamak için Üye ol