kendi kendine uyumuyooooor....

efsundemir soruyor: 4

merhabalar,
bu siteyi internette çareler ararken keşfettim,sorulardan anladığım kadarıyla yalnız değilim:) Demir, tipik bir kolik bebek olarak doğdu,ilk bebeğim olduğu için ilk aylar o ağlarken bende onunla birlikte ağlıyordum neyse uzatıyorum galiba...bi akşam babam bu gece artık acile gitmeye gerek yok dedi ve demiri annemle birlikte battaniyesinde salladı,inanırmısınız o ağlamaktan deliren bebek anında sustu ve uyudu,bizse artık acil servise gitmekten vazgeçtik ve kollarımın uzamasına neden olan o yönteme maalesef devam ettik ha tabi birde saç kurutma makinesi sesi eşlik ediyordu...şimdi biraz ilerledik ve eve hamak kurduk demir o berbat hamakta saç kurutma mak.ninnisiyle birlikte uyuyor,başka türlü uyutma şansım yok,tabiki bu durumda evden çıkma şansımda,çözüm önerilerinizi umutla bekliyorum deneyimli anneler,kurtarın beni deli gibi hamak sallamaktan.....

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


durum2009

bizde aynı yollaradn geçtik diyebilirim battaniye ile sallamdan ayakta sallamaya geçtik 15 gün önce o işide bıraktık bu arada kızım 22 aylık ama o büyüyyene kadar ben yaşlandım hele şu uyku sorunları yüzünden delirme durumuna gelmiştim bebeğiniz kaç aylık bu arada


yasemin_ekin

Buziki Orhan Osman'ın Kolik isimli CDsini denediniz mi? Kolikli bebekler icin yapılmış beyaz gürültülerden oluşan bir CD. Biz çok faydasını gördük. Belki saç kurutma makinasinin yerini alabilir.


efsundemir

bazuki orhan'ı denedim,ilk başlarda işe yarıyordu en azından ayağımda sallarken dinlediğinde(çok volümlü bir sesle) uyuyordu.ama şu anda asla dinlemiyor ve asla ayağımda uyumuyor.illada hamak ve saç kurutma mak.....bu ikili yüzünden depresyona girmek üzereyim.


ikicocukannesi

hamak ve sac kurutma mak.:))

demek ki bebeginiz bu sekilde uyumaya alısmıs,

aklıma soyle bir sey geldi:

kademeli olarak alıskanlıklarını degistirmeye calısmak ise yarar mı ki? mesela once sac kurutma mak. vazgecmek. yavas yavas ama. birkac gun sonra da hamak yerine baska bir sekilde kucakta pıs pıs olabilir, ayakta hafifice sallamak olabilir, saclarını oksamak sırtını sıvazlamak olabilir uyumaya gecmesini saglamaya calısmak?

bol sakinlik ve kolaylık diliyorum.Cevaplamak için Üye ol