üst solunum yolu enfeksiyonu

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


honeygirl

geçmiş olsun bellliki yaz gribi, çok sık olabiliyor bizlerde bile, bir yerlerden mikrop kapmış oğlun, klimaya da dikkat etmek gerekiyor, kapalı alanlara da. Biz ne kadar dikkat etsek de diğer insanların da bebekle temasında dikkat etmeleri gerekiyor, burnunu sürekli serum fizyolojik damlalarla açık tut, emziriyorsan devam et anne sütü iyi bir antibiyotiktir, gözlerine de damla vermedi mi doktor, bizimkinde de olmuştu ilk doğduğunda, yıkamamıştık ilk haftalar malum göbek bağının düşmesini beklemiştik o sıralarda beresi sürekli gözüne geliyordu hatta yüzünü kapatıyordu ordan kuzum mikrop kapmıştı gözüne ama damlalarla geçti. Yüzünü de sen sürekli temiz bezle sil, acaba ıhlamur içersen çay kaşığıyla doktor müsade eder mi göğsünü yumuşatmak için, belki burnu da açılır bilemedim şimdi.
Allah acil şifa versin, biz dayanamazken kuzularımızın bu haline onlar nasıl katlanıyorlardır kimbilir, sevgiyle kal...


lopikcim

Geçmiş olsun, bebeğinin burnunu sürekli açık tutmaya çalış, eğer serum fizyolojiklerle beceremiyorsan cold mix adlı bir ilaç var, yastığına veya yakasına damlatıyorsun, kokusu nefes açıyor ,bizde nispeten işe yaramıştı..Kimyasal bir şey değil bitkiselmiş ( reçetesinde öyle yazıyor )..Bu arada gripal enf.larda zaten antibiyotik verilmiyor, semptomları geçirmeye yönelik tedavi uygulanıyor..Gözü konusunda bence dr una danış..Acil şifalar dilerim..


ozdenin_oykusu

çok geçmiş olsun.biz de geçen haftasonu şehir dışındaydık.ağ havası çarptı.burun akıntısı ve ses kısıklığı vardı.ara ara öksürük d ebaşlamıştı.3 gün peditus kulandım.dün doktora gittim.kongest ve sinomarin sprey verdi.şurubu 5 gün içip kontrole gidicez.bize de üst solunum yolu enfeksiyonu dendi


ritalar

gecmişler olsun... antibiyotiğe başlatmayan 1 dr unuz oldugu için şanslısınız aslında... aslında tek önerilen burunu sürekli acık tutmak... otri bebe kullanarak temizliyorsunuzdur umarım, ki diğer el aspiratörleri pek işe yaramıyor... ayrıca bebişe bol su wermenizi de öneririrmm..

acil şifalarCevaplamak için Üye ol