memeyi bırakmasın...

nilguncin soruyor: 9

oğlum 9aylık ek gıdaya gectık ama emmeyı artık reddetmeye basladı ek gıdayı cok sevdı bı taraftan buna sevınsemde emmeyı bırakmak ıstemsıne cok uzuluyorum bu arada ıkı dısımız cıktı arkasıda gelıo acaba diştenmı yoksa ek gıdayı daha cok sevmesındenmı napabılırım tekrar memeye nasıl alıstırabılırım yoksada emdıgı yetermı dersınız?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


CiciAnne

diştendir muhtemelen. damak acısı geçtiğinde emmeye devam edecektir ama emmeyi bıraksa bile sağarak devam edebilirsiniz.


Yenidenanne

Emmeyi reddediyor derken tam olarak ne demek istiyorsunuz. Hangi saatler emziriyorsunuz, emmeleri ne kadar sürüyor?

Örneğin, bebeğim 9 aylık olduğunda günde 5 emzirmeden 3'e düştük. Sabah, öğle, akşam. Öğle kısa emiyor.


nilguncin

bızımkısı onceden delı gıbı emerdı yaklasık 3ay ay once tek gogsumu bıraktı ama dıger gogsumu gayet guzel emerdı sımdı onuda 2dakıka emıyo vee aglayıp ısırmaya baslıo ve bı daha vedıgımde hep ısırıyo gece uykusunda bıle veremıyorum sabah kahvaltıdan sonra saat 4 e kadar emerek ogunlerımız gecırmıstık sımdı almadıgı ıcın ne yedırecegımı bılmıorum alsa bıle kendını doyuracak kadar uzun emmıyo ıkı dakıka normalmı?


Yenidenanne

Normal degil. Sutunuzu sagidiniz mi hic? Azaldi da o yuzden mi kiziyor acaba? Rejim yapiyor musunuz ya da beslenmeniz hala duzenli mi?
9 ayliksa ek gidalara baslamissinizdir, degil mi?
Bebegimi emziriyorum, ama asil karnini doyuran ogunleri oluyor. Emdigi sut onu tok tutmuyor artik.wonderwoman

Bizde de benzer bir durum olmustu 7. ayda. Doktorumuz bazi bebeklerin yemegin tadini aldigi icin emmeyi biraktiklarini soyledi. 3-5 gun sureyle kati gidayi kesmemi sadece meme vermemi soyledi. İlk gun hic bir sey vermedim ve memeye geri donus oldu. 3 gun sadece sebze ve meyve verdim her ihtimale karsi. Halen emiyor ve daha da duskun oldu. Bu aylarda da memeye duskunluk olurmus:)


nilguncin

aslında sütümün azaldıgı dogru öle sağacak kadar yok ramazandan dolayı baya azalmıstı ve  basta az geldıgı ıcın cok kızıyodu ama emdıkce geldıgınde sakınlesıyodu sımdı sonrasını beklemıo  hep sınırlenıo arkasına ek gıda vermıyorum acıksın alsın dıe ama daha beter sınırlenıo 1saat sonra ek gıda verıyorum havada kapıyo yarında bı 3 5 gun ek gıdayı kesmeyı denıcem bakalım inşallah emer:(


wonderwoman

Emme sayisi azldigi icin sutunuz azalmstir. Merak etmeyin emdikce sutunuz eskisi gibi artacaktir.


oyadeniz

BİZİMDE ARA SIRA ÖYLE SORUNLARIMIZ OLMUŞTU EK GIDALARIMIZI AZALTMIŞTIK.


SelmaOnurEmre

Benim oğlum da üst dişleri çıkarken 2 gün boyunca hiç emmemişti. Acayip üzülmüştüm. Sonra yavaş yavaş tekrar alıştırdım. Hala da deli gibi emiyor. Şimdi de nasıl bıraktırıcam diye kara kara düşünüyorum :))


Cevaplamak için Üye ol