gece uykularından sık uyanma, diş çıkarma

salome soruyor: 2

oğlum şu aralar diş çıkarıyor geceleri huzursuzluğunu, çığlık çığlığa ağlayıp sakineşememesini ona bağlıyordum..ama son zamanlarda yaklaşık 2-3 satte bir ancak mama içtikten sonra rahatlayıp uykuya dalınca aklıma takıldı...ne zmana kadar bu gece beslenmeleri yapılmalı? ve gece uykusundan daha geç uyanmasını sağlamak için ne yedirip yatırmak lazım..önceleri saat 8 de biberonla yaklaşık 240 cc mama verdikten sonra saat 1 gibi uyanıp 200 cc daha alıp saat 5-6 gibi uyanırdı..aradaki mızıklanmaları saymıyorum..artık doymuyor mu? ne yedirip içirmek lazım?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


septik

dr lar muhallebi gibi tok tutacak yiyecekleri öneriyor ama benim kızım muhallebi sevmediği için yediremiyorum.kullandığınız mamanın gece türünü de kullanabilirsiniz.kişisel deneyimim; acıkma süresi aynı oldu:)belki bebeğiniz diş çıkarma sancılarını beslenerek baskılamaya çalışıyordur.


babildo

merhaba
benim oğlumda aynı sekılde geceleri uyanıyor du doktorumuz diş ağrılarını hafifleten ve yumusamayı saglayan eczanede yapılan bır damla onerdı hem agrılarını alıyor hemde rahatlatıyor. sanırım doktorunuz da sıze hazırlayabılır bu damladan bir danısın derım ayrıca pirinç ununu  sütle değilde kendı mamasıyla yapmayı deneyın o zaman seveceğini düşünüyorum.
150 ml su bir cay kasıgından daha az seker ve ıkı silme tatlı kasıgı pirinç ununu karıstırarark pişirin ılıyınca (mamanın pişmemesi gerekiyor) tıpkı mama hazırlar gibi (150 ml e 5 ölçek )mamasını koyup karıştırın ve bebeğinizin yiyeceği ılıklıga ulasınca afiyetle yedirin. hem mama içmiş olacak hemde karnı tok oldugu için sızde rahatlamıs olacaksınız tekrar acil şifalar dilerimCevaplamak için Üye ol