OĞLUM KREŞE BAŞLAYALI BERİ ÇOK HASTALANIYOR :( :(

Fundaaa soruyor: 8

mrh arkadaşlar,benim oğlum bu sene kreşe başladı başladıktan sonrada sürekli hastalandı....İnanın 4 senedir hastalandığından daha daha fazlasını son 3 ayda geçirdik,grip,boğaz enfeksiyonları,öksürük,kusma vs vs vs...Artık ne yapacağımı bilemiyorum,boğaz enfeksiyonlarından dolayı antibiyotik bitireli bir hafta olmasına rağmen dün yine hastalandı :( Okuldan almak istemiyorum,çünkü okulu çok seviyo hem onun içinde çok faydalı olduğunu düşünüyorum zaten alırsam seneye yine aynı sorunları yaşayacağız..SÖZÜN KISASI BEN OĞLUMUN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ NASIL GÜÇLENDİREBİLİRİM,BU SÜREKLİ HASTALANMA DURUMUNDAN NASIL KURTULABİLİRİZ,lütfen fikirlerinizi yazınız

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


zeynep_bartu

çok haklısın, bir de şurubu dene istersen. iştahı nasıl?


nilberk

fnd,

çıldırmayın!!! aynı durumdayız.dün yine doktordaydık biz,benim oğlum da kreşe başladı bu sene.Geçen sene  grip olmayan çocuk bu sene öksürük ve burun tıkanıklığından kendini alamıyor.Grip aşısı bile olduk üstelik.Doktorumuz havaların sürekli farklı ısılarda olması ve kreş ortamının hastalığı devam ettirdiğini söyledi.

Biz de sizin gibi sürekli ilaç kullanıyoruz.bazen aaa yeter ilaçlar diyorum.Ama sonra ya geniz akıntısı kulağa vurursa diye yeni baştan!! Sterimar (deniz suyu) baş ucu şişemiz oldu.Ama kar etmiyor.Burun tıkanıklığı için doktorunuza sinüs rinse kit pediatriyi sorarmısınız??? İşe yarıyor.Sormadan kullanmayın çünkü kulak tıkalıysa kullanılmaması gerekiyor.

Öksürük için,toz zencefil bir çay kaşığının ucunda ve bal da verebilirsiniz.Kesmişti öksürüğü ama 2 yaşındaki bir çocuğa bu sana yaralı diye birşey içirmek çok zor.Zencefilli ıhlamur balla tatlandırınca o da çok güzel harbi boğazı yakıyor ve iyi geliyor.

Bir de keçiboynuzu pekmezini ;8 adet keçiboynuzu pekmezi 1 litre suda kaynatılıyor ılınınca içiriliyor,bitene kadar devam edebiliniyor henüz yapmadım ama yapanlar işe yaradığını söylüyorlar.

Bir de ayvayı kaynatıp suyunu içirince iyi geliyormuş.

İlaçlardan bunalan ben sürekli doğalı aramaya başladım.

Umarım biter artık.çok geçmiş olsun

Sevgiler


Marlasinger

Sizin yazınızı okurken sanki ben yazıyormuşum gibi geldi:((Benim oğlumda 3 ay gitti 3 ayda 3 defa 10'ar gün antibiyotik,öksürük ilaçları vs.. kullandı.Orta kulak iltihabı oldu burun akıntısı yüzünden.Sonrasında bağışıklığı güçlensin diye vitaglukan diye bir şurup verdi doktor c vitamını ve ekmek mayası onu kullanırken iyi gidiyordu ama geçen hafta yine ateş,öksürük,burun tıkanıklığı.Zaten öksürük nerdeyse hiç kesilmedi 3 aydır:(( neyseki bu sefer antibiyotiksiz atlattık.
Tabi bizim evde bir de ufaklık var Deniz hastalanıyor 3 gün sonra Ada da hasta:S
Bizde karar verdik bu sene ara verdik kreşe seneye başlıycaz.Deniz de çok seviyor 10 gündür gitmiyor arada okula götür beni okula gitmek istiyorum diye tutturuyor.


Fundaaa

Mrh ZEYNEP,iştahı ne yazıkki yok az bişey yediriyorum sonrada boğazındaki balgam öksürtmeye başlıyo ve daha sonrada bütün yediğini balgamlı bi şekilde kusuyo,tam az biraz toparladık derken KUZUM YİNE ZAYIFLADI YA,dediğin gibi şurubu deniyeceğim,bilgilerin için teşekkürler...Fundaaa

slm NİLBERK bence gelin birlikte çıldıralım :) :) :) Ya işin şakası biyanada gerçekten çok kötüyüm ya bıktım artık hastalıklardan,zaten evde çocuk hasta olunca kimsenin huzuru,iştahı hiçbişeyi olmuyo....Verdiğin bütün tavsiyeleri deniycem,bilgilerin için çok teşekkür ederim,inş benim yavrumada faydası olur.Ayrıca kendimi suçlu hissediyordum ben bu çocuğa bu sene niye bir grip aşısı yaptırmadım diye yaptıranlarınkide hastalanıyormuş demekki sayenizde suçluluk duygusunuda bi nebze üstümden attım :)


Fundaaa

Mrh MARLASİNGER sizinkide mi diye haykırmak geldi içimden,üfff ne yapcaz bu çocukların hastalıklarını bilmiyorum :) Ama ben okuldan alma taraftarı değilim çünkü eminimki seneye yine aynısı olacak,bazı arkadaşlar yazmış hastalanarak bağışıklığı güçleniyo diye inş öyle oluyordum,hatta eşim bu sene böyle gidecek seneye Tamer fazla hastalanmayacak fikrine öyle bi kendini kaptırdıki bazen dalga geçiyo son 6 ayımız kaldı diye :) :) Senin durumun tabiki daha zor 2 kardeş birbirlerine çok çabuk hastalığı bulaştırıyorlar,HASTALIKSIZ GÜNLER GEÇİRMENİZ DİLEĞİYLE....


nesil

merhaba, benim oğlum da 3 yaşında kreşe gitmeye başladı ve başladığı senenin  kışında her ayın 15 gününü hasta olarak geçirdi maalesef.  O kadar çok bademcikleri şişiyorduki ne yemek yiyebiliyordu ne de başka bişey, doktorumuz her hastalığımızda  iğne vuruyordu hatta 4 yaşından sonra bu sıklıkla hasta olursa badenciklerini alalım falan demişti. Şimdi 7 yaşında ikinci sınıfta, ama o seneden sonra bir daha o kadar sık ve ağır hasta olmadı. Bağışıklığı kuvvetlendiği için 1. sınıfta evde büyüyen çocuklar çok hasta olurken biz pek etkilenmedik Allaha şükür hasta olsa bile hafif atlatır oğlum. Umarım siz de bir an önce iyi olursunuz.


Fundaaa

slm NESİL inş dediğin gibi olur ve inş bizde seneye bukadar sıklıkla ve ağır hastalanmayız,içimi rahatlattın tşk ederim.İnş sizde birdaha hastalık yüzü görmezsiniz...Cevaplamak için Üye ol