Kafasını saga çeviriyor.

Yepyenianne soruyor: 8

Arkadaşlar 2 aylık bir bebeğim var sırt üstünde yatırdıgımda kafasını sürekli sağa çeviriyor.O kadar çok çeviriyor ki incinecek diye çok korkuyorum.Aranızda bu durumu yaşayanınız var mı?Ya da bunun sebebini bileniniz var mı?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


annesininnecesiii

benim kzimin yatis sekillerini gorseydiniz o zamnlarda bu soruyu sormamis olurdunuz. solucan gib yatiyodu resmen kivrim kivrim kivriliyodu. bde cocuklar sag tarafna yatinca cok rahat ediyolar. o zaman kalp daha cok kan pompalarmis yanlis htrlamiyosam. hayirli olsun bebeginiz saglikli gunlerde buyutun. 


guta

Buradan görmeden yorum yapmak çok zor. Büyük bir ihtimalle rahat ediyordur, ondan yapıyordur. Ama ben yine de yazmazsam içim rahat etmeyecek. Benim de oğlum böyle 1.5 ay civarı hep başını sağa çevirip durmaya, hafif yukarı bakmaya başlamıştı. Meğer anne karnında ters durduğu için boyun eğriliği varmış. Kas çektiği için öyle sürekli yan çeviriyormuş başını. Hareketlerle düzeldi çok şükür ama iyi ki o zaman o kadar erken farketmişiz. Kesinlikle sizin de öyledir diye yazmıyorum. Sadece bir değişiklik gördüyseniz takip edin, aylık kontrolleriniz olduğunda doktorunuza mutlaka sorun. Güzel sağlıklı günlerde büyütün bebeğinizi inşallah.


Yepyenianne

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Evet guta ben de öyle bir şey olacak diye korkuyorum. Kafasını çevirince ağzını da açıyor belki meme arıyordur diyorum ama dediğim gibi o kadar çok çeviriyor ki kafası vücudundan ayrı bir parça gibi duruyor inşallah kötü bir şey yoktur 🙏


guta

Ağzını da açıyorsa meme arıyordur o bence :) Ne yapsın bulamayınca kıvrılıyordur :)Yepyenianne

😁😁 inşallah ondandır çarşamba günü doktorumuza sorucam


aleynaa

Tortikollis denen durum olabilir. Bakmak lazım. Bebeğinizi çok iyi gözlemleyin herhangi bir boyun eğriliği açısından. Doktorunuza danışın. Sağlıklı günler dilerim.


lohusa

Benim bebegimde 1 aydir yapiyor bunu..elleride agzinda..3.5 aylik su an..bence donmeye calisiyorlar ve normal oldugunu düşünüyorum. 


ayssegulll

sürekli çevirirler 3 aylık olana kadar.aranıyorsa açtır ama genelde yorgunluk ifadesidir.ne günlerdi ben de sürekli neden acaba yapıyor derdim :)


Cevaplamak için Üye ol