su içme problemi

Gulusoy soruyor: 4

Oğlum sekiz aylık, ek gıda alıyor ve gece 2 kez, sabah da 1 kez olmak üzere sağdığım sütümü biberonla içiyor. (yaklaşık 500 ml) Bunun dışında gündüz sıvı almıyor. Bir türlü suya alışamadı, bir yudumdan fazlasını şiddetle ret ediyor. Suluk denedim, biberonla, kaşıkla, bardakla vermeye çalıştım ancak durum aynı. Hem havalar ısınacak sıvı ihtiyacı artacak, hem de sütüm artık yetmeyecek diye biran önce su içsin istiyorum..Ne dersiniz bu durum normal midir, su sevmeyen bebekler var mı aramızda ve bana ne önerirsiniz?
halbuki ben de nasıl bayılırım suya..

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aras

slm gulusoy acaba sütünü sağdığın içinmi sıvıyı reddediyor..neden emzirmiyorsunki..sütünden yeterince sıvı alıyor zaten endişelenme... ama bide banyo yaptırırken dene suyla oynarken içebilir...


YesilAnne

Oğlumda suya alışma aşamasında reddediyordu. Sonra biz aventin damlatmaz suluğunu aldık ve hepeline verdik, oyun oynarken yere yanına koyduk. Bir süre sonra eline almaya başladı. Sonra içmeye çalıştı, içemeyince biz yardımcı olduk. Bir süre sonra kendi kendine içmeyi öğrendi ve istedikçe aldı içti. Bence bu şekilde bir deneyin biz de çok işe yaradı.


Gulusoy

aslında emmediği için sağıyorum, pekmezli su fikrine ne dersiniz? iyi bir geçiş olur mu, yada suya alışmasını uzatırmı acaba?


aras

pekmezli su içirmen doğru olmaz  içmeyebilir... dr sordunmu ne diyor neler öneriyor sanaCevaplamak için Üye ol