emzirirken maydonoz suyu içmek!

Puccanne soruyor: 7

6 aylık bir bebişim var ve maydonoz suyu içmek istiyorum vücüdumda ödem var atmam gerekiyor sizce bebege bir zararı olur mu?cvplarnz için şimdiden teşekkürler..

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Ervinveannesi

Maydonoz süt oluşumuna olumsuz etki ediyor diye biliyorum..Dr.una sor mutlaka..


Puccanne

hımm tamm teşekkürler cvplarnz içn dktruma bir sorucam peki bildiginz sütü azaltmayan ve ödem atan bişi var mı?


Ervinveannesi

Yapılan çalışmalar ada çayını çok sık tüketen annelerin anne sütü üretiminin azaldığını göstermektedir. Ayrıca emziren annelerin aşırı tüketimden kaçınması gereken diğer baharat ve bitkiler aşağıda sayılmıştır:

Anne sütünü azaltan baharat ve bitkiler:

>

> Ada çayı

> Nane / Mentol

> Kekik

> Maydonoz

> Kara ceviz

> Civanperçemi

> Kuzu kulağı

Emziren annelerin acı baharatlardan, sigara, kahve, çay ve alkolden uzak durması gerekmektedir. Bu tür maddeler anne sütü yoluyla bebeğinize geçebileceği gibi süt üretimini de olumsuz yönde etkileyecektir.Ervinveannesi

sağlıklı taze doğal katkısız olan herşey arttırır.. Yeterki azaltanları bilelim :)
Düzenli ve sık beslenmek ve her şeyin başı SU Su SU SU...


skisac

günde 3 litre su, ısırgan otu, dere otu sütü arttırıyor. Süt arttırır diye tatlı yemeye gerek yok tatlı susatıp su tüketimini arttırdığı için sütü dolaylı arttırıyor.
Maydonoz hamilelikte ve süt verirken çok tüketilmemelidir, hiç tüketilmemeli diye birşey yok sadece çok tüketilmemelidir, nedenide rahmi hareketlendirmesidir, hamile iken rahmin hareketlenmesi düşük tehllikesine neden oluyor, süt verirkende rahmin hareketlenmesi sütü azaltıyor. bu benim bildiğim kadarı


ozalp07

süt bence bünye meselesi. benim ablam günde 2 çaydanlık çay içer. ılık içer ama sıcak sevmez ve şekerli içer. 3 kızınıda 2 yaşına kadar bol bol emzirdi. sağlık ocağından süt anneliği yaparmısın demişlerdi. ğöğsünü sıktığında süt fışkırırdı. ve çok yarardı sütü. küçük kızını  yolda görenler birbirine göstetrirdi ne kadar kilolu diye:) sadec anne sütüyle. ama maydanozu bilemiyorum. dr unuza danışmalısınız.


Ervinveannesi

Tatlı süt arttırır diye sakın gereksiz kilo yüklemeyin vücudunuza..Ama yediklerinizin de süte geçtiğini unutmayın protein yönünden ve calsiyum yönünden zengin beslenmeye bakın ve unutmayın sütünü içtiğimiz hayvanlar hep yeşillik yer :))
3 aydır vermemesine rağmen sütü kesilmeyen vejeteryan (tam olmasada) anne tavsiyesi..Cevaplamak için Üye ol