Güvendiğiniz alışveriş siteleri

kle soruyor: 8

Arkadaşlar merhabalar,artık herşeyi organik almaya çalışıyorum.Cilt bakım ürünleri,güneş kremleri,deterjanlar gibi.Şu sıralar acilen güneş kremi almalıyım.Ben netten alışveriş yapmaya hep şüphe ile baktım.Ya sahte ürün satıyorlarsa bunları denetleyen varmı diye.Sizlerin güvenerek alışveriş yaptığınız memnun kaldığınız siteler hangileri.Birde bendeki bu paranoyayı yok edecek bilgileriniz varsa benimle paylaşırmısınız.

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


gulenozel

Ben netten alışveriş tutkunu bir ınsanım, kitap almakla başladım bugüne kadar hong kong dan terlik almisligim bile var. Gitti gidiyor, e-bay en cok alışveriş yaptıgım yerler, ancak organik bisey almadım. Gitti gidiyor da mesela söyle bir denetleme mekanizması var ürün geldiginde kontrol ediyorsunuz ve ancak siz onay verirseniz karsı tarafa para geçiyor. Ancak organik olup olmadıgı bir ürünün nasıl test edilir o da ayrı mesele. Ancak güvenilir marka ve sitelerde sorun yasamazsınız. Mesela victoria's secret in organik güneş kremi varsa sitesinden direk aldığınızda sorun çıkmayacağını bilirsiniz. Ancak adi sanı duyulmamış sitelere güvenmeyin derim. Son olarak internet bankacılığı aracılığıyla bir sanal kredi kartı kullanın, bu kartlara sadece kullanacağınız kadar para yüklediğinizden güvenli oluyor, ya da pay pal kullanabilirsiniz.


kle

Sanal kredi kartı nasıl çıkarılıyor hiç bilmiyorum.Banka ile mi görüşmek gerekiyor.


gulenozel

Mesela ben Garanti nin sanal kredi kartını kullanıyorum, internet bankacılığını da kullandığımdan internet şubesinden actirttim, diger bankalarda da böyle olmalı. İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız, bankanıza danışın yardımcı kesin olurlar. Bir de paypal'in sitesini inceleyin o da güvenli bir ödeme şeklidir.


kle

bende garantinin bonus kredi kartı var ama bankada hesabıma yatan bir para yok.Bonus kredi kartına sanal kart açtırabiliyormuyum.yoksa hesabımda para olmalımı?gulenozel

Şimdi kontrol ettim,sanal karta parayı hesaptan aktarttiriyor, bu durumda evet bir hesabınız ve hesapta para olması lazım, sanal kredi kartında mantık söyle işliyor, aynı bir kredi kartı gibi cvc numarası fln var ama limit 0, limiti siz belirliyorsunuz. Mesela alacağınız krem 40 lira mı sanal karta 40 lira aktarıyorsunuz alışverişinizi yaptığınızda kartta para bitiyor böylece kart numaranızı verdiginiz site kotu niyetli dahi olsa sizden ekstra bir para çekimi yapamıyor. Ancak ben internet şubesinden hep işlem yaptığımdan parayı hesaptan karta aktarıyorum belki sanal kart açtırın bankamatikten ya da şubeden de karta para aktartabilirsiniz. Ben garantinin ilk sanal kart kullanicilarindanim, 14 senedir kullanıyorum cok da memnunum.


kle

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Bende bir sanal kart sahibi olmaya karar verdim.


gulenozel

Birşey degil umarım memnun kalırsınız, iyi alışverişler (sanal alışverişe alışınca insana pek bir rahat geliyor mağaza mağaza gezmekten daha iyi diyor insan)


kle

Yabancı dilim yok,Yabancı sitelerden alışveriş yapmak bu durumda zor olur herhalde.Bakalım şu kartı hele bir çıkartayım sonrasını göreceğiz.İlginiz için tekrar teşekkürler.


Cevaplamak için Üye ol